Przewidywany skład na Polonię

Dodano przez Shellu | 9 maja 2012 11:00
Licznik odwiedzin: 1980

Po ostatnich spotkaniach już naprawdę trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał skład GKS Katowice w danym meczu ligowym. Trener Rafał Górak dokonuje zmian często i niespodziewanie – zwłaszcza w linii obrony. Dlatego choćby w tej formacji skład jest niewiadomą, ale my pokusimy się o wytypowanie zestawienia katowiczan w spotkaniu z Polonią Bytom.

Do bramki powinien wrócić Witold Sabela. Golkiper odcierpiał pauzę za czerwoną kartkę. Szkoleniowiec podkreśla, że bramkarz jest w dobrej formie. Wydaje się, że Jacek Gorczyca znów zasiądzie na ławce, mimo tego, że godnie zastąpił Sabelę w meczu z Arką.W obronie na prawej stronie powinien zagrać Kamil Cholerzyński. W poprzednich spotkaniach zarówno Michal Farkas, jak i Tomasz Rzepka nie zachwycili, więc tym razem szansę powinien dostać Kufel. W środku typujemy duet Jacek KowalczykAdrian Napierała. Piłkarze nieźle spisali się w Gdyni (choć bez fajerwerków) i kolejna zmiana na środku obrony byłaby znów roszadą, która tej formacji nie zapewnia stabilizacji. Na lewej stronie obrony pewne miejsce ma Bartosz Sobotka.

Za kartki ze składu wypadł Mateusz Zachara, więc stworzyło się dodatkowe miejsce na jednej z flanek pomocy. Wydaje się, że na prawej zagra Patryk Stefański, a na lewej szkoleniowiec postawi na Bartłomieja Chwalibogowskiego. Jako defensywni obrońcy powinni tradycyjnie zagrać Jan Beliancin i Tomasz Hołota, a podwieszonym za napastnikiem powinien być Damian Chmiel. Ta trójka, jeśli nie ma konieczności roszad, jest raczej stabilna.

Najbardziej wysuniętym na Arce zawodnikiem był Przemysław Pitry i sprawdził się w tej roli bardzo dobrze. Możliwe, że trener uzna, że to dobry manewr na tę chwilę.

Jeśli jednak zdecydowałby się na wystawienie od pierwszych minut Denissa Rakelsa, to do pomocy cofnąłby się Przemysław Pitry, a na ławce musiałby usiąść Chwalibogowski lub Stefański. Boczni pomocnicy w GKS zarówno podczas meczów, jak i wyjściowo są ustawiani zarówno na prawej, jak i lewej stronie, więc tutaj też jest duża dowolność. Występu Rakelsa od pierwszych minut nie zakładamy ze względu na przerwę w grze, którą miał, ale jest realne, że wystąpi od początku.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. dupik — 9 maja 2012 @ 12:06

    będzie Pietroń drewno nie Chwalibogowski bo Burak ma obiecaną kasę za spadek

  2. kamil — 9 maja 2012 @ 11:27

    Jacek Gorzyca na Bramka!!! -.-

 

Dodaj komentarz

*