Przewidywany skład na Polkowice

Dodano przez Shellu | 18 kwietnia 2012 13:00
Licznik odwiedzin: 1281

Zwycięskiego składu się nie zmienia – mawia stare porzekadło piłkarskie. Tym razem jednak jednej wymuszonej zmiany musi dokonać trener Rafał Górak, gdyż kontuzję w meczu z Łęczną odniósł Deniss Rakels. Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, to praktycznie nikt znacząco nie odstawał w tym spotkaniu, wręcz przeciwnie – niektórzy pozytywnie zaskoczyli.

W bramce tradycyjnie powinien pojawić się Witold Sabela, który od dwóch kolejek zachowuje czyste konto. Przyznać jednak trzeba, że rywale nie zatrudniają zbytnio naszego golkipera.

Boki obrony tradycyjnie zarezerwowane będą dla Tomasza Rzepki i Bartosza Sobotki. Jeśli chodzi o skład GKS, to nadal ciężko powiedzieć, na ile pewna jest w tej rundzie pozycja Rzepki, który z Łęczną zagrał już lepiej niż w poprzednich dwóch meczach. I nie chodzi nawet o formę Tomasza, a bardziej o naciskającego Michala Farkasa, który podobno na treningach spisuje się bardzo dobrze. Wydaje się jednak, że trener ma do piłkarza ogromne zaufanie. Sobotka walecznością i coraz lepszą grą w destrukcji może sobie wywalczyć miejsce na dłuższy czas.

Na środku obrony Jacek Kowalczyk oraz coraz lepiej spisujący się Kamil Szymura. Całość defensywy straciła tylko jednego gola w czterech ostatnich meczach, a ponadto nie dopuszcza do sytuacji strzeleckich. Jedyne czego można się potencjalnie obawiać to jakiś błąd indywidualny, bo jako formacja obrona spisuje się bardzo dobrze.

Jako defensywni pomocnicy nieźle spisali się w meczu z Łęczną Tomasz Hołota i Jan Beliancin. W destrukcji było niemal perfekcyjnie, w konstrukcji nieco gorzej – jednak obaj zasłużyli na słowa uznania i prawdopodobnie znajdą się w wyjściowej jedenastce na Polkowice. Piłkarzem ofensywnym w pomocy powinien być Damian Chmiel, który raz jest głównym aktorem widowiska, raz wykonuje czarną robotę, ale zawsze jest pożyteczny dla drużyny.

Na bokach pomocy Mateusz Zachara, który jednak potrafi zagrać i w środku i oczywiście wymienić się z lewym pomocnikiem – Mateusz przeplata lepsze występy z gorszymi, ale te lepsze są naprawdę dobre – jak na razie na Bukowej, czas więc zagrać tak na wyjeździe. Po lewej stronie Przemysław Pitry, który w meczu z Łęczną bardziej udzielał się w defensywie (zwłaszcza w drugiej połowie, jak cała drużyna). Słychać wiele głosów, jakoby Pitry był pożyteczniejszy w środku pola albo nawet na ataku, jednak w ostatnich meczach (poza Kolejarzem) trener widzi go na lewej stronie.

W ataku zamiast Rakelsa szansę powinien dostać Patryk Stefański. Piłkarz szybki i ambitny w meczu z Łęczną raczej nie atakował, a próbował utrzymać i rozegrać piłkę z przodu, był to jeden z niewielu przykładów, że i zawodnik na szpicy spełniał zadania głównie defensywne. W meczu z Polkowicami będzie miał szansę wykazać się jako snajper.

Chyba że trener Górak dokona roszad w ustawieniu, jak chociażby w meczu z Kolejarzem. Wówczas Stefański zagrał na prawej pomocy, Zachara na lewej, Pitry w środku. Pamiętajmy jednak, że na boisku był wówczas Rakels. Stefański grywał w niektórych sparingach na skrzydle, więc ta pozycja nie jest mu obca. Jeśli tak by się stało w Polkowicach, to zapewne w takim przypadku do ataku powędrowałby Pitry. A może trener szykuje niespodziankę i na przykład postawiłby na Chmiela w ataku i podwieszonego Pitrego? Kto wie, czy nie byłoby to ciekawe rozwiązanie.

Jak będzie, przekonamy się już o godzinie 17.00.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*