Przegrany klasyk

Dodano przez Jarecki | 3 marca 2021 19:50
Licznik odwiedzin: 177

Niestety Górnik Zabrze w klasyku uległ na własnym stadionie Legii Warszawa (1:2).

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla zabrzan. W 3. minucie szybka akcja Juranivićia i Kapustki i ten drugi pokonał Chudego. Całą pierwszą połowę Górnik dążył do wyrównania, ale nie stworzył sobie klarownych sytuacji. Legia nie pozostawał dłużna zabrzanom. Gdy wydawało się ze pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gości, to w doliczonym czasie Jędrzejczyk sfaulował w polu karnym Jimeneza. Sędzia po konsultacji VAR dał obrońcy żółtą kartkę i wskazał na jedenastkę. Jimenez był bezbłędny i na przerwę zabrzanie schodzili z remisem. Druga połowa mogla się kibicom podobać – mecz był otwarty ze sporo ilością akcji z obu stron. Niestety szczecie uśmiechnęło się do gości. W 82. minucie Legia wyszła z kontrą. Piłkę dostał Kustorz, który łatwo ograł Paluszka i pokonał Chudego. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:2 (1:1)

0:1 – Kapustka, 4′
1:1 – Jimenez, 45+2′
1:2 – Kostorz, 82′

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz (62′ Paluszek), Koj (c), Wiśniewski, Janża, Nowak (75′ Ściślak), Kubica, Prochazka (75′ Manneh), Masouras, Jimenez, Sobczyk (54′ Boakye)
Rezerwowi: Kudła – Paluszek, Rostkowski, Manneh, Boakye, Wojtuszek, Pawłowski, Ściślak, Krawczyk
Trener: Marcin Brosz

Legia Warszawa: Boruc  – Jędrzejczyk, Wieteska, Shabanov, Juranović, Slisz (69′ Gvilia), Martins (55′ Kostorz), Mladenović, Kapustka, Lopes (46′ Muci), Luquinhas (87′ Wszołek)