Powrót GieKSy do Wronek

Dodano przez Shellu | 26 czerwca 2020 18:00
Licznik odwiedzin: 435

Już jutro GKS Katowice rozegra wyjazdowy mecz z rezerwami Lecha Poznań. Dla katowiczan będzie to kolejna próba, aby odnieść pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym roku. Kolejorz znajduje się w strefie spadkowej i twardo walczy o utrzymanie.

GieKSa wygrała swój mecz z Garbarnią i utrzymała drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo było o tyle ważne, że Górnik Łęczna depcze nam po piętach. Długo nie zanosiło się na wygraną, ale podanie Stefanowicza do Michalskiego dało katowiczanom rzut karny skutecznie egzekwowany przez właśnie Stefanowicza. Wkrótce GKS zdobył drugą bramkę i zwycięstwo stało się jasne. Po raz pierwszy od jesieni udało się zachować czyste konto, nadal jednak trzeba pracować zarówno nad defensywą, jak i ofensywą.

Piłkarze Lecha prowadzili dwiema bramkami na stadionie Widzewa, jednak przegrali to spotkanie. Choć dorobek punktowy Kolejorza nie daje mu spokojnego bytu, to trzeba przyznać, że piłkarze Rafała Ulatowskiego strzelają całkiem sporo bramek. Po restarcie rozgrywek jest to bilans 9 goli w 5 meczach, co sprawia, że nasza defensywa musi być czujna. Dodatkowo na stadionie we Wronkach Lechici nie przegrali od siedmiu spotkań (3 zwycięstwa, 4 remisy). Może to być więc naprawdę trudny mecz.

W meczu z GieKSą pauzować będą bramkarz Karol Szymański oraz Mateusz Skrzypczak. W GieKSie po pauzie kartkowej do składu powróci Michał Gałecki.

Jesienią GKS Katowice wygrał z Lechem II Poznań 2:0, co było jednym z tych „wyszarpanych” zwycięstw. Od 68. minuty katowiczanie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Kacpra Michalskiego. Mimo to siedem minut później bramkę strzelił Arkadiusz Woźniak, a potem poprawił Marcin Urynowicz. Zwycięstwo, podczas gry w osłabieniu, smakowało podwójnie.

Po 15 latach GieKSa wróci na stadion we Wronkach. Ostatni raz katowiczanie grali tam 7 maja 2005 z Amiką w spadkowym z ekstraklasy sezonie i polegli 0:1. Z obiektem we Wronkach wiążą się też jednak dobre wspomnienia, jak choćby to z roku 2002, kiedy to w niesamowitej mgle po golu Marcina Bojarskiego wygraliśmy z Amiką 1:0. Chciałoby się powiedzieć: „kiedyś to było”…

Przewidywany skład na Lecha II:
Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski, Wojciechowski – Woźniak, Gałecki, Stefanowicz, Błąd, Wroński – Kurbiel.

Lech II Poznań – GKS Katowice, sobota 27 czerwca 2020, godz. 12.00

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*