Potrzebne osocze od ozdrowieńców

Dodano przez kosa | 14 sierpnia 2020 13:00
Licznik odwiedzin: 524

Siostra kibica GKS Katowice w bardzo ciężkim stanie przechodzi koronawirusa. Potrzebne jest osocze od ozdrowieńców po COVID-19 z grupą krwi A (rh- lub rh+).

Wczoraj na Facebooku Trójkolorowe Centrum pojawił się apel kibiców GieKSy (tutaj) o oddawanie osocza dla chorej Anity, na którą w domu czekają mąż, 10-letnia córka Paulinka i niespełna roczny syn Tymonek. Poniżej pełna treść apelu:

Bardzo PILNIE poszukujemy osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 tzw. ozdrowieńców w celu uzyskania od nich osocza. Siostra naszego ziomka z Centrum, Anitka zachorowała na koronowirusa.

Niestety jej stan jest bardzo ciężki. Lekarze, walcząc o jej życie, wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej i podłączyli pod respirator, który w tej chwili oddycha za nią. Jesteśmy pewni, że Anita walczy o życie z całych sił, ponieważ w domu czekają na nią mąż, 10-letnia Paulinka i niespełna roczny Tymonek.

To właśnie dla nich musi wygrać tę walkę, dlatego prosimy wszystkie osoby, które przechorowały COVID-19 (tzw. ozdrowieńcy) z grupą krwi A rh- lub A rh+ o oddawanie osocza. Zawarte w nim przeciwciała mają za zadanie zatrzymać namnażanie się wirusa, co może istotnie wspomóc leczenie.

Błagamy o pomoc i mocno wierzymy w to, że Anita pokona koronawirusa i zdrowa wróci do nas. Gorąco prosimy wszystkich ozdrowieńców nie zależnie od grupy krwi do oddawania swojego osocza, gdyż potrzeba go wielu osobom chorującym na COVID-19 i walczącym o powrót do zdrowia.

Wszystkie osoby, które są w stanie nam pomóc proszę o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Katowicach pod numerem telefonu (32) 20 87 300.

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*