Post scriptum do meczu ze Stomilem

Dodano przez Shellu | 27 maja 2014 21:11
Licznik odwiedzin: 3226

Mecz bez historii, tak można powiedzieć. W Olsztynie byliśmy po raz drugi, rok temu zostaliśmy na noc po meczu i mogliśmy zachwycać się urokami tego pięknego miasta, tym razem pojechaliśmy tam i nazot, po meczu jedynie wstępując na znakomite – choć ciągle trochę fast-foodowe – jedzenie.

1. Już dojeżdżaliśmy na stadion, gdy okazało się, że musimy stać na jednym skrzyżowaniu, bo policja zablokowała przejazd. Inna sprawa, że samochody jadą na drodze przecinającej hasały sobie w najlepsze. Oczywiście policja czekała na przejazd kibiców GKS i dlatego zablokowała, tylko po jaką cholerę na 20 minut? Znów mózg wielkości orzeszka ziemnego dał o sobie znać.

2. Rok temu mieliśmy olbrzymie problemy z wjazdem na stadion, tym razem wszystko poszło ekspresowo. Żadnych problemów na bramie, szybko odebrane akredytacje, wejście na prasówkę.

3. Podczas meczu była straszna duchota. Mimo wszystko piłkarze obu drużyn grali nieco żwawiej niż jesteśmy przyzywczajeni na pierwszoligowych boiskach. No dobra – to Stomil grał żwawiej, katowiczanie próbowali złapać oddech. Mimo wszystko jak na taką temperaturę mecz był dośc ciekawy.

4. W przerwie meczu spiker poinformował, że zaprasza na mecz rezerw, który odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej numer ileś tam. Informacja zabawna, bo od razu nasunęło skojarzenie, że rezerwy będą grac na jakimś betonowym 40-metrowym boisku do piłki ręcznej. No ciekawe.

5. Skoro jesteśmy przy swobodnych skojarzeniach. Nie da się uniknąć wrażenia, że stworek z Michelina (ten z opon), który znajduje się na dużej reklamie wznoszącej się wysoko za jedną z trybun – pozdrawia kibiców Stomilu niczym papież! Dlatego piłkarze – z błogosławieństwem Michelinowego stworka – chcą z powodzeniem grać o utrzymanie.

Michelinn

6. Około 80. minuty Rafał Dobroliński próbując interweniować, dostał mocno pod żebra. Dzielnie grał do końca meczu, przepuścił dwie bramki, a po spotkaniu znalazł się w karetce i udał się do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie ma złamania.

7. Drugi gol dla Stomilu wywołał prawdziwą euforię na stadionie. W beznamiętnych pierwszoligowych meczach dawno nie widzieliśmy takiej radości. Remis oznaczałby bowiem niemal pewny spadek, a tak jeszcze są szansę.

8. Do tego niezbędna jest “pomoc” GieKSy w meczu z Tychami. Korzystne dla Stomilu byłoby zwycięstwo katowiczan. Sami jednak kibice olsztynian obserwując postawę GKS w przerwie rozmawiali między sobą mniej więcej tak: “Tychy się utrzymają. Za tydzień jadą do Katowic, więc mają pewne trzy punkty”…

9. Po meczu trener Kazimierz Moskal był wyjątkowo dość zadowolony z postawy zawodników. Chyba już znudziła się ta zdarta płyta, o krytyce piłkarzy przez trenera. Jednak tak naprawdę dziwimy się, bo nie było z czego być zadowolonym.

10. I wracając do wstępu. Jak będziecie kiedyś w Olsztynie koniecznie wstąpcie do knajpki Jam-Jam (Grill Bałkański) na ulicy Prostej. Pleskavica, którą tam podają jest po prostu znakomita. Coś a la kebab, ale w Katowicach czegoś takiego nie zjecie. Po prostu wyśmienite – rok temu i teraz wizyta tam była po prostu wspaniała!

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*