Post scriptum do meczu z Tychami

Dodano przez Shellu | 11 listopada 2014 12:46
Licznik odwiedzin: 2639

Mecz z Tychami to już historia. Przed GieKSą kolejne wyzwania, a pierwsze już w weekend – z Arką w Gdyni. Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do soboty i derbów. Jest co wspominać.

1. Derby wysokiego napięcia… takimi były. Zarówno na boisku, jak i na trybunach. Mobilizacja kibiców oraz piłkarzy była niesamowita.

2. Aż chciało się iść na ten mecz. Wieczór, rozświetlone jupitery, lekki deszcz – idealny piłkarski, jesienny wieczór.

3. Kapitalna gra zespołu jeśli chodzi o walkę to coś, czego nie widzieliśmy dawno.

4. Kibice popisali się natomiast znakomitą oprawą ze sporymi elementami pirotechniki. Nasza fotka na FB z tego wydarzenia zyskała ponad 600 lajków. I ktoś tu nie lubi piro?

5. Szkoda, że całe widowisko jak zwykle musiała zepsuć ochrona i policja. Znów mieliśmy na boisku pokaz siły i totalnej głupoty.

6. Jedną rzeczą bowiem jest interwencja, a drugą – prowokacja. Debilne wyjście białych kasków na płytę boiska, a przede wszystkim panoszenie się dwójki czy trójki kolejnych przemierzających murawę jest po prostu zwykłą prowokacją.

7. Dobrze, żę obyło się bez strzelania na ślepo do tłumu, tak jak niegdyś na meczu ze Śląskiem Wrocław.

8. Przerwa w meczu trwała ponad pół godziny. Nasi zawodnicy wyszli na boisko dużo wcześniej od tyszan. Być możę ten szczegół – czucie atmosfery, temperatury, boiska – doprowadził do tego, że tak szybko udało się strzelić pierwszą bramkę.

9. Kibiców tyskich było całkiem sporo. Najlpesze jest to, że o ile na początku wobec ich obelg GieKSiarze nie pozostawali dłużni, to przy stanie 2:0 tak zlali gości, że zupełnie przestali reagować na ich zaczepki.

10. Z Tychami u siebie nie przegrywamy. Dwa lata temu było 1:0, w poprzednim sezonie 3:3, teraz 2:0. Gorzej jest na wyjeździe, ale tym będziemy się martwić na wiosnę.

11. Uff… GieKSik nie dostał zakazu stadionowego. Tym razem był grzeczny i bronił karne. Tak jak trenerzy dają czasem zakaz przekraczania środkowej linii obrońcom, tak GieKSik dostał zakaz zbliżania się do sektora gości 😀

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*