Post Scriptum do meczu z Bytovią

Dodano przez Błażej | 3 grudnia 2019 22:43
Licznik odwiedzin: 612

Spotkanie w Bytowie oficjalnie zakończyło rok 2019, jeśli chodzi o emocje piłkarskie. W czwartkowy wieczór ostatni akord – rozdanie nagród w plebiscycie Złote Buki. Wróćmy jeszcze chwilą do meczu z Bytovią w tradycyjnym postscriptum. 

 1. Wyjazd do Bytowa w grudniu na ostatni mecz w roku – nie brzmiał to dobrze, kiedy przeglądaliśmy terminarz w lecie. Ostatecznie pogoda dopisała jak na tę porę roku, ale jednak zimno dało nam się we znaki.
 2. Z uwagi na dość paliwożerne auto musieliśmy wyjechać nieco wcześniej z Katowic, by na spokojnie dojechać. Droga była spokojna, ale ciągle nie możemy się nadziwić, dlaczego 100 km drogi jest rozkopane i nic się tam nie dzieje. 
 3. W Bytowie zameldowaliśmy się godzinkę przed meczem. Odebraliśmy szybko akredytacje oraz pamiątkowe gadżety od gospodarzy. Trzeba przyznać, że wszystko poszło sprawnie, a gest z gadżetami był bardzo miły. 
 4. Z uwagi na zimno dopytaliśmy o możliwość otrzymania ciepłej herbaty – rzecznik Bytovii spisał się na medal i takową otrzymaliśmy. 
 5. W miejscu odbioru akredytacji spotkaliśmy Wojciecha Trochima – wyrzucony z Chojnic zawodnik zamienił parę słów z nami, następnie zrugał decyzyjnych z Chojnic za brak możliwości wejścia na stadion i życzył powodzenia. W kulisach mówiono, że podpisze kontrakt z Górnikiem Łęczna, więc może się jeszcze zobaczymy w sezonie.
 6. Na boisku GieKSa nie grała dobrze, ale udało się wygrać 2:1. Trzy ostatnie spotkania kończyły się takim wynikiem i zawsze wygrywali goście. 
 7. Sporo nerwów kosztowała nas końcówka spotkania, widząc bramkarza Bytovii biegnącego w pole karne GieKSy mieliśmy ciarki. 
 8. Udało się wygrać – od Odry Opole za Paszula nie wygraliśmy, kiedy pierwsi traciliśmy gola. Długo trzeba było czekać na przełamanie serii.
 9. Po meczu piłkarze długo dziękowali kibicom, również tym z KKN-u. Nie zabrakło pamiątkowych fotek oraz podarowania koszulki przez Adriana Błąda. To już trzecia w tej rundzie, jeśli dobrze liczymy.
 10. Trener Górak długo nie schodził z murawy po meczu. Czekał cierpliwie na piłkarzy, którzy cieszyli się z kibicami. Była okazja do zamienienia paru słów z trenerem. 
 11. Razem z trenerem poszliśmy również na konferencję prasową. Tam w przedsionku czekał prezes Szczerbowski, dyrektor Góralczyk i szef skautów Dubas. Wielka radość zapanowała, kiedy trener Górak do nich dołączył.
 12. Po konferencji szybko zbieraliśmy się do domu, tradycyjnie kombinując jak tu zahaczyć o McDonald.
 13. Pierwszy był 30 km od Bytowa, ale chyba zjeżdża się tam całe miasto, gdyż był mega przeładowany. Pojechaliśmy dalej i na kolejnym dołączyliśmy do kibiców GieKSy wracających z wyjazdu. 
 14. W Katowicach byliśmy koło 23:00, więc wyjazd zakończył nasz sezon. 
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy słuchali i czytali nas w sezonie.
 16. Do zobaczenia na wiosnę! 

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*