Post Scriptum do gali Złotych Buków

Dodano przez Błażej | 8 grudnia 2019 09:00
Licznik odwiedzin: 775

Gala Złotych Buków oficjalnie zakończyła sezon piłkarski w roku 2019. Przed nami przerwa na regenerację i powrót do treningów 6 stycznia. Jak zwykle na gali wiele się działo, szczególnie za kulisami. Czas więc na tradycyjnie podsumowanie.

 1. Galę po raz pierwszy zorganizowano w nowym miejscu — auli Wyższej Szkoły Technicznej na Brynowie. Trzeba przyznać, że miejsce złe nie było. Nie jest to co prawda aula MCK, ale na przyszłość zawsze jest to jakaś opcja.
 2. Galę otworzyła Pani „Skrzypaczka” – występ całkiem fajny, ale zabrakło jakiegoś piłkarskiego akcentu np. zagrania hymnu klubowego. 
 3. Nieco zmieniono kolejność wystąpień. Zwykle pierwszy przemawiał prezes, potem przedstawiciele miasta. Tym razem prezes postanowił wypowiedzieć się na końcu. Było to trochę dziwne, przemówienie również nieprzygotowane chyba.
 4. Z przedstawicieli miasta głos zabrał Jerzy Woźniak — wiceprezydent oraz Maciej Biskupski. Szczerze mówiąc trochę brakowało sympatycznego Pana Waldemara Bojaruna. 
 5. Przemówienie włodarzy miasta co do joty przewidywalne. Ani słowa o stadionie, podkreślenie, że to dr Marcin Krupa powołał wielosekcyjny GKS i na koniec zapewnienie o dalszym finansowaniu spółki.
 6. Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na nagrody — co ciekawe te zgarnęli Pasiut, Kozak oraz Błąd, czyli wszyscy trzej bohaterowie spotu, który reklamował nowe koszulki z motywem Powstań Śląskich. Siatkarz Jakub Jarosz filmik nagrał sam i musiał przyklasnąć Marcinowi Komendzie, który już w barwach Resovii zgarnął Złotego Buka 2019. 
 7. Nagrodę otrzymał również szachista Grzegorz Gajewski — trzeba przyznać, że skradł show na scenie wszystkim laureatom. Na pytanie: Jak się buduje team spirit w szachach?, Odpowiedział: My gramy w piłkę.
 8. Złotego Buka zdobył również Adrian Błąd, który przy trzeciej nominacji w końcu wygrał. Jak słusznie zauważył: Myślałem, że może trzeba odejść z GieKSy, by go wygrać, bo ostatnio ci, co odeszli wygrywali
 9. Tradycyjnie mieliśmy przerywniki na gali w postaci licytacji bombek dla Domu Aniołów Stróżów. W tym momencie zabrakło tradycyjnego przemówienia Pani Moniki Bajki. Jakoś o tym zapomniano, a zawsze był to ważny moment gali. 
 10. Drugim przerywnikiem było łapu-capu. Jak zawsze za krótkie, ale zapamiętamy Grzegorza Rogalę, Piotra Gruszkę oraz Dariusza Dudka. Czekamy niecierpliwie na publikację.
 11. SuperBuka otrzymał Piotr Piekarczyk — wyraźnie wzruszony „Orzech” pięknie opowiadał o czasach w GieKSie zarówno tych z lat 80. i 90., jak i I ligowych, kiedy prowadził GieKSę. 
 12. Z roku na rok niestety coraz mniej kibiców, którzy są na gali. Z jednej strony rozrasta się klub i potrzeba więcej miejsc dla zaproszonych gości, z drugiej kogo, jak nie kibiców zapraszać na takie spotkania? 
 13. Zabrakło również miejsca dla redakcji GieKSiarze.pl – szkoda takich sytuacji, bo kto jak nie redakcje związane z kibicami, jeżdżące także na wyjazdowe spotkania mają być na takich galach? Spory minus.
 14. Cała gala trwała około 75 minut — zaraz po niej rozpoczęła się nieoficjalna część, na której można było porozmawiać z laureatami i ludźmi związanymi z GieKSą. Otrzymaliśmy również życzenia świąteczne od prezesa Marka Szczerbowskiego. 
 15. Do zobaczenia za rok! 

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*