Porażka z ONICO Warszawa w cieniu akcji „Zagraj w Spodku”

Dodano przez kosa | 6 lutego 2019 19:32
Licznik odwiedzin: 989

Przed meczem PlusLigi GKS Katowice — ONICO Warszawa rozegrano turniej finałowy II edycji akcji „Zagraj w Spodku”. W całej imprezie wzięło udział ponad 150 dzieci.

„Zagraj w Spodku” to akcja zorganizowana przez GKS Katowice, która ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej. Pod okiem trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego poszczególnych szkół) i zawodników GieKSy uczniowie odbyli pięć treningów od początku 2019 roku. Spośród uczestników, którzy wzięli udział w projekcie, wyłonione zostały dziesięcioosobowe reprezentacje danych lokalizacji, które zagrały w finale. Patronat nad akcją objął Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Akcja po raz kolejny zakończyła się wielkim sukcesem, ponieważ w treningach uczestniczyło ponad 150 dzieci. W środę, 6 lutego miał miejsce wielki finał imprezy, który został rozegrany w Spodku i poprzedzał mecz PlusLigi pomiędzy GKS-em Katowice a ONICO Warszawa. W turnieju wzięli udział przedstawiciele wszystkich sześciu szkół.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana. W finale spotkali się zwycięzcy grup A i B, a więc drużyny SP 51 z Giszowca i SP 22 z Załęża. Po zaciętym, trzysetowym boju z triumfu w całej akcji cieszyli się przedstawiciele SP 51.

Na uczestników czekały fantastyczne nagrody. Zwycięzca od firmy Decathlon otrzymał bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego, piłki oraz drobny gadżet. Dla dwóch najlepszych drużyn Laserhouse ufundował podwójne wejście, z kolei trzeci partner Zagraj w Spodku — firma Egmont ufundowała gry planszowe. Żaden uczestnik nie wyszedł ze Spodka z pustymi rękami. Na zawodników czekały komplety gadżetów, a także pamiątkowe koszulki. Wszyscy uczestnicy mogli zostać w Spodku, by kibicować GieKSie w meczu z ONICO Warszawa.

Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. GieKSa musiała uznać wyższość rywali, wygrać udało się jedynie drugi set. Warszawianie umocnili się na drugiej pozycji w PlusLidze. Nasza drużyna znajduje się na razie na siódmym miejscu w ligowej tabeli i ciągle jest w grze o czołową szóstkę, która będzie walczyć o medale.

GKS Katowice — ONICO Warszawa 1:3 (22:25, 26:24, 18:25, 15:25)

.

.

.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*