Polkowice w tym sezonie

Dodano przez GoT | 16 kwietnia 2012 19:30
Licznik odwiedzin: 1263

Nie minęły dwa dni od meczu z Łęczną, który dał nam niewątpliwie wiele radości, a już czas zacząć myśleć o kolejnym przeciwniku. Już w środowy wieczór o ligowe punkty z GieKSą w Polkowicach powalczy miejscowy KS.

KS Polkowice to aktualnie 17 drużyna w ligowej stawce, do bezpiecznego miejsca w tabeli traci cztery oczka. Ewentualna porażka z GKS-em znacznie pogorszy już fatalną sytuację Polkowic. Nasz najbliższy przeciwnik sezon rozpoczął koszmarnie. Pierwsze mecze, to seria remisów i porażek KS. Premierowa wygrana w lidze miała miejsce dopiero w 12. kolejce na swoim boisku z Olimpią Elbląg. Od tego meczu Polkowice podniosły się z kolan i do końca rundy wygrywały wszystkie mecze na swoim boisku, przegrywając za to prawie wszystkie na wyjazdach. Wyjątkiem był remisowy wynik spotkania z Polonią w Bytomiu.

Pierwsze dwa spotkania rundy wiosennej to kontynuacja serii, czyli porażka na wyjeździe w Poznaniu i wygrana na swoim terenie z Kolejarzem. Wygrana, mimo, że to goście tego spotkania dominowali i powinni zgarnąć w tamtym spotkaniu komplet punktów. W ostatniej marcowej kolejce udało się wywieźć cenny punkt z trudnego terenu, jakim niewątpliwie jest stadion w Gliwicach. Potem przyszedł mecz z Łęczną, który ściągnął Polkowiczan na ziemie. Goście zaaplikowali Sebastianowi Szymańskiemu, który od kilku dobrych sezonów strzeże bramki KS aż cztery bramki. Gospodarze odpowiedzieli tylko raz i porażka stała się faktem. Była to pierwsza klęska w roli gospodarza od prawie pół roku! Wtedy to pełną pulę zgarnęła Nieciecza. Naturalnie nie ma co gloryfikować zespół z Dolnego Śląska, ponieważ z tych sześciu miesięcy tylko przez połowę toczyły się zmagania w I lidze, ale to i tak wyczyn godny uznania. W ostatniej serii gier Polkowice przegrały w Nowym Sączu.

Podsumowując, KS Polkowice to zdecydowanie zespół swojego boiska, co nie napawa optymizmem. Z pośród dwunastu starć rozegranych w Polkowicach, KS wygrał sześć, po rzy razy przegrywał i remisował. Punkty traciły tam naprawdę dobre drużyny, lepsze od GieKSy. Mecz meczowi jednak nie równy i czas przedłużyć serię porażek Polkowic do trzech.

Bilans KS Polkowice w tym sezonie:

KS Polkowice 1-1 Pogoń Szczecin

Dolcan Ząbki 1-1 KS Polkowice

KS Polkowice 0-0 Warta Poznań

Kolejarz Stróże 3-1 KS Polkowice

Flota Świnoujście 3-0 KS Polkowice

KS Polkowice 0-2 Piast Gliwice

Bogdanka Łęczna 3-0 KS Polkowice

KS Polkowice 0-0 Sandecja Nowy Sącz

GKS Katowice 5-0 KS Polkowice

KS Polkowice 0-2 Nieciecza

Zawisza Bydgoszcz 1-0 KS Polkowice

KS Polkowice 3-1 Olimpia Elbląg

Wisła Płock 1-0 KS Polkowice

KS Polkowice 3-2 Olimpia Grudziądz

Arka Gdynia 2-1 KS Polkowice

KS Polkowice 3-1 Ruch Radzionków

Polonia Bytom 1-1 KS Polkowice

KS Polkowice 3-2 Flota Świnoujście

Pogoń Szczecin 3-2 KS Polkowice

KS Polkowice 3-2 Dolcan Ząbki

Warta Poznań 1-0 KS Polkowice

KS Polkowice 1-0 Kolejarz Stróże

Piast Gliwice 1-1 KS Polkowice

KS Polkowice 1-4 Bogdanka Łęczna

Sandecja Nowy Sącz 2-1 KS Polkowice

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*