Podtrzymać dobrą passę!

Dodano przez GoT | 16 kwietnia 2012 21:42
Licznik odwiedzin: 1367

Po nieoczekiwanej wygranej z Łęczną, przed naszymi piłkarzami do rozegrania  dwa mecze wyjazdowe i to w odstępstwie zaledwie trzech dni. W środowe popołudnie zawodnicy GieKSy rozegrają bardzo istotne spotkanie dla dolnych rejonów tabeli a rywalem będzie K.S Polkowice. W przypadku wygranej gospodarzy, złapią oni kontakt z drużynami zajmującymi miejsca gwarantujące  utrzymanie, w przypadku porażki zagnieżdżą się na dobre w strefie spadkowej a ich szanse na utrzymanie zredukują się do minimum.

Polkowiczanie do środowego spotkania przystąpią z całą pewnością pełni chęci wyładowania sportowej złości na wskutek sobotniej porażki w Nowym Sączu, gdzie pomimo prowadzenia zeszli z boiska pokonani a decydującego gola stracili w doliczonym czasie gry. Nasi środowi rywale do tego spotkania przystąpili zgodnie z zapowiedziami meczowymi i od pierwszych minut ruszyli do ataku co udokumentowali golem w 34 minucie Grzegorza Kuświka. Po strzeleniu gola Polkowiczanie dalej przeważali w meczu jednak razili nieskutecznością. Po zmianie stron coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić do głosu piłkarze Sandecji czego efektem był wyrównujący gol a w doliczonym czasie zwycięski gol. Piłkarze Polkowic rozegrali jednak dobre spotkanie a przyczyn porażki upatrywali  w ofensywnej grze bowiem taką taktykę obrali na to spotkanie. O to co po meczu powiedział trener piłkarzy Polkowic  Janusz Kudyba : „ Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Przeprowadziliśmy wiele groźnych akcji pod bramką Sandecji. Niestety zabrakło wykończenia. Zostaliśmy ukarani za ofensywną grę. W dalekim Nowym Sączu przez całe spotkanie głośnym dopingiem wspierali nas nasi kibice, za co im serdecznie dziękujemy. Mam nadzieję, że w następnych meczach stworzymy również tyle sytuacji strzeleckich, ale tym razem będziemy je finalizować”.

Do tej pory wiosną, nasz środowy rywal wywalczył zaledwie 4 punkty ( wygrana ze Stróżami, remis  z Piastem) czym mocno skomplikował sobie i tak już ciężka sytuację w tabeli po rundzie jesiennej. Słaba postawa piłkarzy z Polkowic w tym sezonie jest efektem zawirowań organizacyjnych i finansowych z lata ubiegłego roku. Przypomnijmy że klub z Polkowic otrzymał licencję dopiero w trakcie trwania rozgrywek a stara nazwa zadłużonego Górnika Polkowice została zastąpioną nową K.S Polkowice.

W kadrze rywala trudno doszukiwać się piłkarzy o głośnych nazwiskach. Co prawda występują tam piłkarze z ekstraklasowym doświadczeniem jak np. Grzegorz Podstawek znany z występów w Polonii Bytom czy z Grzegorz Kuświk, reprezentujący swego czasu GKS Bełchatów jednak nie są to piłkarze, którzy seryjnie strzelali bramki.  Większość kadry stanowią natomiast piłkarze niechciani w Zagłębiu Lubin czy Śląsku Wrocław.

GieKSa do tej pory dwukrotnie grała w Polkowicach i oba mecze kończyły się remisami. Miejmy nadzieję że i tym razem nasi piłkarze wrócą z Polkowic bogatsi o minimum 1 pkt.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*