Plusy i minusy po Lechu

Dodano przez Shellu | 28 czerwca 2020 22:53
Licznik odwiedzin: 501

GieKSa przegrała z Lechem II Poznań na własne życzenie. Mimo, że była drużyną lepszą, popełniła katastrofalne błędy w obronie. Trudno więc być zadowolonym, jeśli w końcowej fazie rozgrywek przegrywamy w taki sposób.

Plusy:
+ Dobra gra – zwłaszcza w drugiej połowie katowiczanie naprawdę zagrali dobrze, najlepiej po restarcie rozgrywek. Dużo akcji oskrzydlających, sytuacje bramkowe i ciąg na bramkę. Tak, to się podobało.

+ Utrzymanie dwóch bramek na mecz – już od dawna średnia strzelonych goli oscyluje wokół dwóch. To zostało podtrzymane we Wronkach.

Minusy:
– Mega frajerska porażka – sorry, ale nie da się znaleźć innych słów. W meczu, w którym rywal zasługuje na MAX jedną bramkę, my tracimy trzy.

– Żenujące błędy w obronie – pisaliśmy przed meczem, omawialiśmy w podcaście. Ile jeszcze tak tragicznych błędów trzeba popełnić, żeby ta defensywa się ogarnęła?

– Janiszewski – ten chłopak powinien się wyżyć na bokserskim worku treningowym przed meczem, ewentualnie wykrzyczeć w lesie. Schować łapy za siebie. I skończyć tak głupio faulować w polu karnym, bo to druga absurdalna jedenastka po Legionovii.

– Odpuszczenie w końcówce – jak to jeden z kibiców nazwał „w końcówce oni zachowywali się tak, jakby już nic złego miało się nie wydarzyć”. Niech to będzie za komentarz.

– Spadek na trzecie miejsce – w wyniku porażki utraciliśmy trzymaną od kilku tygodni drugą pozycję. Teraz już nie wszystko zależy od nas.

– Mental – zamiast świadomości wyszarpania remisu w 88. minucie, mamy świadomość frajerskiej porażki w minucie 96… Drobna, ale ważna różnica.

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Shellu — 29 czerwca 2020 @ 12:19

  Fjodor, zgadza się, zapomniałem o Widzewie.

 2. Mecza — 29 czerwca 2020 @ 11:51

  W tej lidze będzie jeszcze dużo zaskakujących wyników (oby bez naszego udziału) Nawet nie zdziwi minie porażka Łęcznej w ostatniej kolejce w Legionowie. Pytanie ile wtop GKS zaliczy?

 3. Fjodor — 29 czerwca 2020 @ 10:28

  @Shellu, sam jestem mega wkurzony po takiej porażce, ale akurat po wyniku Widzewa nie jest prawdą, ze nie wszystko od nas zależy. Wystarczy ich pyknąć u siebie. Tylko tyle i aż tyle…

 4. Kato — 29 czerwca 2020 @ 08:41

  Chciałem coś napisać, ale mi się odechciewa.
  Nawet jeszcze, ciężko się dzisiaj w pracy pozbierać.

 5. Irishman — 29 czerwca 2020 @ 07:08

  Bardzo dobrze napisane.

  A co do mentalu, to nawet ten wyszarpany punkt byłby porażką, tym bardziej po tak dobrym w ofensywie meczu! Może więc ten gong w 96 minucie pomoże zrozumieć, że nigdy nie jest tak, że nic złego nie może się wydarzyć jeśli popełnia się tak głupie i nieodpowiedzialne błędy! Tym bardziej, że to trwa od kilku meczy!

 

Dodaj komentarz

*