Plusy i minusy po Bytovii

Dodano przez Shellu | 15 września 2014 10:37
Licznik odwiedzin: 2070

Po meczu z Bytovią możemy być bardzo zadowoleni z postawy GieKSy. Dużo pozytywów w starciu z beniaminkiem daje nam nadzieję na kolejne mecze. Były także mankamenty, ale tym razem nie miały one wpływu na wynik.

Plusy:
+ Wyjazdowa passa – GKS Katowice wygrał trzeci raz na wyjeździe z rzędu. Obce stadiony zdecydowanie katowiczanom służą. Po porażce w Legnicy przyszły triumfy w Świnoujściu, Płocku i teraz w Bytowie.

+ Skuteczność – cztery strzelone bramki nie zdarzają się naszej drużynie często. Ostatni raz miało to miejsce w poprzednim sezonie w Rybniku, a wcześniej – rok temu z Olimpią Grudziądz u siebie.

+ Różnorodność bramek – trzeba dodać, że bramki te były po bardzo ładnych akcjach, o czym pisaliśmy w innych artykułach. Ostatnie podania i wykończenia były naprawdę wysokiej klasy.

+ Nowi w pierwszej jedenastce – „nowi” oczywiście w cudzysłowie. Przemysław Pitry i Krzysztof Wołkowicz byli głównymi architektami zwycięstwa. Pitry zaliczył asystę i grał bardzo dobrze, Wołkowicz natomiast strzelił dwie bramki i naprawdę można zapytać, dlaczego nie grał wcześniej.

+ Kontrola – mimo kilku momentów zamieszania w naszym polu karnym, ten mecz GieKSa rozgrywała spokojnie. Owszem wynik 1:2 był stykowy, ale przy stanie 1:3 raczej nie było zagrożenia utraty wygranej.

Minusy:
– Chaos w obronie – były natomiast momenty, w których nasi obrońcy nienajlepiej się ustawiali i byli nieco elektryczni. Rywale na szczęście nie potrafili tego wykorzystać.

– Faule – zamieszania w polu karnym miały miejsce głównie po rzutach wolnych. Piłkarze GKS stanowczo za dużo faulowali w okolicach 40 metrów od bramki. Trzeba nad tym popracować, bo lepsza drużyna niż Bytów wykorzysta takie sytuacje.

– Szkoda zmian – co prawda gra układała się dobrze, ale żałowaliśmy, że dużo wcześniej trener nie zdecydował się na wprowadzenie szybkich zawodników na kontry. Te wyprowadzane w drugiej części drugiej połowy przez naszych zawodników były nieco niedokładne i dość wolne. Z szybkimi Bętkowskim i Januszkiewiczem byłaby szansa na szybsze szarże.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. tyta — 15 września 2014 @ 21:24

    Gratuluję – to jest GieKSa którą chcę oglądać. Wnioskuję a jesień grać tylko na wyjazdach 🙂

 

Dodaj komentarz

*