Pitry: Chcieliśmy zmazać plamę

Dodano przez Shellu | 13 września 2014 20:08
Licznik odwiedzin: 2853

Po meczu z Bytovią Bytów rozmawialiśmy z kapitanem zespołu Przemysławem Pitrym. Zawodnik zagrał dobry mecz i przede wszystkim zaliczył asystę przy pierwszym golu. Oto co miał do powiedzenia pomocnik GieKSy.

Trzecie zwycięstwo z rzędu na wyjeździe, czy spodziewałeś się takiej passy?

Nie wiem, czy można to nazwać passą, na pewno trzy wygrane z rzędu na wyjeździe zbyt często nam się nie przytrafiają. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo chcieliśmy zmazać plamę z meczu z Wigrami. Gra nam wtedy nie wychodziła, a dzisiaj była ona o wiele lepsza i mogła się podobać.

Z czego wynikają łatwe zwycięstwa w meczach wyjazdowych?

Pamiętamy poprzednią rundę, kiedy mecze wyjazdowe nam nie wychodziły. Ostatnio natomiast przegraliśmy z Wigrami i był to dla nas zimny prysznic. Ciężka praca w tygodniu przełożyła się na dobrą grę dzisiaj. Musimy się z tego cieszyć i to kontynuować. Mamy teraz mecz z kolejnym beniaminkiem i absolutnie nie możemy zaprezentować się tak, jak w meczu z Wigrami.

Szybsza gra w dzisiejszym meczu to zasługa twojej dobrej współpracy z Grzegorzem Goncerzem i innymi pomocnikami.

Nie mnie to oceniać. Cieszę się z tego, że mam piękną asystę, że piłki dochodziły do chłopaków i że mogli to wykorzystać. Na pewno szkoda, że pierwsza okazja Wołka i Gonza nie zakończyły się bramką. Wtedy tych asyst miałbym więcej. Z Goncerzem gramy na treningach podobną grę, tak więc nie jest to nic nowego dla nas. Gdy przyspieszamy piłkę z przodu, robi się więcej miejsca na boisku i możemy częściej grać jeden na jeden.

W poprzednich meczach na boisku dominowała młodzież GieKSy, a ty częściej siedziałeś na ławce. Dzisiejszym meczem pokazujesz, że doświadczeni gracze mogą też coś wnieść do zespołu.

Jestem najbardziej doświadczonym zawodnikiem, wiek jednak nie ma znaczenia, jeśli idziemy w jednym kierunku. Każda drużyna potrzebuje doświadczonych zawodników, nie ma tak, że wynik robią sami młodzi. Ja się cieszę z tej dyspozycji, ale nie ma co popadać w hurraoptymizm – nie mam osiemnastu lat, by zachłysnąć się jednym meczem. Mnie się dobrze gra, jest asysta, pojawiają się sytuacje bramkowe. Gramy dalej i mam nadzieję, że to wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. FCD — 13 września 2014 @ 22:19

    Przemek nawet jak nie jest w formie, to jest najlepszy na boisku.
    Robcie swoje chlopaki, ten mechanizm zaczal trybic chyba i z tego sie cieszmy.

  2. oto — 13 września 2014 @ 22:06

    Brawo Przemek. Dobry mecz. W formie Pitry zawsze jest jednym z lepszych na boisku

 

Dodaj komentarz

*