[PIŁKARKI] Przegrana w Krakowie

Dodano przez Tommaso | 19 października 2019 14:56
Licznik odwiedzin: 232

Piłkarki GKS-u Katowice, podbudowane czterema zwycięstwami z rzędu, udały się na wyjazdowe spotkanie z AZS UJ Kraków.

Cała drużyna wyszła na mecz w koszulkach z nr 16, na których był napis „Siwa wracaj do nas”. Było to wsparcie dla Nicoli Brzęczek, która doznała kontuzji podczas meczu kadry U-19. Przed tym spotkaniem GieKSa zajmowała trzecią pozycję w tabeli z 19 punktami, tuż za nią znajdowała się właśnie drużyna UJ z 18 punktami. Było to więc bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli.

Od pierwszych minut dziewczyny z Katowic ruszyły ostro do gry, dając jasno do zrozumienia, że przyjechały tutaj po trzy punkty. Swoje szanse miały Miłek i Kozak, jednak strzały zmierzały bezpośrednio w bramkarkę albo były minimalnie niecelne. Swoje szansa wykorzystały jednak Jagiellonki. W 30. minucie Małgorzata Bartosiewicz idealnie podała na głowę Natalii Sitarz, która nie dała szans Weronice Klimek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

W drugiej połowie obraz spotkania nie uległ zmianie. GieKSa atakowała, jednak brakowało skuteczności. W 56. minucie Nadja Stanović wdarła się w pole karne, a po jej strzale zawodniczka UJ dotknęła piłki ręką. Do karnego podeszła Kasandra Parczewska, której strzał minimalnie minął słupek Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 61. minucie swoją drugą bramkę zdobyła Natalia Sitarz, która zdobyła gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nasze piłkarki cały czas szukały swoich szans, jednak rywalki grały skutecznie w obronie. Ostatecznie mecz zakończył się naszą porażką 0:2.

W następnej kolejce do Katowic przyjedzie Medyk Konin, trzeba będzie więc poszukać punktów w tym pojedynku.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie!