[PIŁKARKI] Mistrzynie Polski wygrywają w Katowicach

Dodano przez Tommaso | 25 sierpnia 2019 20:50
Licznik odwiedzin: 337

W sobotę na stadionie przy ul. Bukowej GKS Katowice podjął drużynę Górnika Łęczna. Przed tym spotkaniem GieKSa była niepokonana w lidze, dlatego wszyscy kibice liczyli na korzystny wynik.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a gra była otwarta. Jednak w 12. minucie, po strzale z karnego w wykonaniu Eweliny Kamczyk, Górnik objął prowadzenie. GieKSa dążyła do wyrównania, a dość duże szanse na zdobycie bramki miała Klaudia Miłek. W tym dniu lepsze celowniki miały jednak piłkarki z Łęcznej. W 29. minucie bramkę zdobyła Klaudia Lefeld. Niecałe 10 minut później było już 0:3 po strzele Patríci Hmírovej.

Trzy bramki stracone w pierwszej połowie nie napawały optymizmem. Pomimo zmian dokonanych przez Witolda Zająca i dużej woli walki naszych zawodniczek, wynik spotkania nie uległ zmianie. Mistrzynie Polski okazały się lepsze i zasłużenie wywiozły z Katowic trzy punkty. GieKSa będzie musiała poszukać punktów w kolejnej kolejce, na wyjeździe w Wałbrzychu.

GKS Katowice — Górnik Łęczna 0:3
Bramki: Ewelina Kamczyk (13 karny), Klaudia Lefeld (29), Patricia Hmirova (38).
GKS Katowice: Klimek – Konkol, Olszewska, Hajduk, Buszewska (84. Tkaczyk), Koch, Parczewska (81. Wróblewska), Kubaszek (46.  Sykorova), Stanović (74. Brzęczek), Kozak, Miłek.
Górnik Łęczna: Palińska – Górnicka, Grec, Kovtun, Dyguś (87. Kazanowska), Matysik, Grabowska (87. Osińska), Kamczyk, Karczewska (75. Jędzejewicz), Hmirova, Lefeld (65. Hryb).