Paweł Kukla poprowadzi środowe spotkanie na Bukowej

Dodano przez roberts | 29 czerwca 2020 16:00
Licznik odwiedzin: 261

Poznaliśmy arbitra środowej rywalizacji GieKSy z Górnikiem Polkowice w ramach 29. kolejki II ligi. Został nim Paweł Kukla z Krakowa, któremu asystować na liniach będą Marcin Ciepły i Jacek Tokarski, natomiast funkcję sędziego technicznego pełnić będzie Sebastian Krasny.

Paweł Kukla spotkania na poziomie drugiej ligi prowadzi już niemal od 9 lat. W tym czasie zdołał uzbierać 85 meczów na tym poziomie. Najwyższy szczebel, na którym miał możliwość sędziować to pierwsza liga. Przygoda na zapleczu Ekstraklasy była jednak niezwykle skromna, bo sprowadziła się do zaledwie jednego meczu. W 2016 roku wyznaczono go do poprowadzenia pierwszoligowego spotkania pomiędzy Stalą Mielec a Górnikiem Zabrze.

W 2014 roku arbiter zaliczył najgorszy sezon w swojej karierze w konsekwencji czego, spędził jeden rok na banicji w trzeciej lidze. O całej sytuacji wspominałem w moim tekście przy wcześniejszej wizycie tego arbitra na Bukowej (tutaj).

W aktualnym sezonie Paweł Kukla poprowadził jako arbiter główny 9 meczów w drugiej lidze i 1 w ramach rozgrywek o Puchar Polski. We wszystkich spotkaniach pokazał 47 „żółtek” i jedną czerwoną kartkę, a także podyktował trzy rzuty karne.

Arbiter z Krakowa jak dotąd sędziował tylko jedno spotkanie z udziałem GKS-u Katowice. Miało to miejsce na początku aktualnie trwającego sezonu, kiedy w 7. kolejce spotkań na Bukową zawitała ekipa Skry Częstochowa. Jak doskonale pamiętamy, GieKSa w tamtym spotkaniu zainkasowała trzy punkty, a dwie bramki na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Rogalski. Paweł Kukla pokazał wtedy 6 żółtych kartek, w tym 4 dla zawodników Rafała Góraka, a także podyktował dla nas rzut karny.

Niemal identyczny bilans z tym arbitrem mają nasi środowi rywale z Polkowic, którym Paweł Kukla sędziował tylko raz i był to także mecz zwycięski. W 2013 roku polkowiczanie pokonali na własnym boisku Calisię Kalisz 1:0.

Już za dwa dni dowiemy się więc, dla którego z klubów Paweł Kukla nadal będzie szczęśliwym arbitrem.

Raport kartkowy

W środowym spotkaniu żaden z zawodników GieKSy nie jest zmuszony pauzować za kartki, natomiast potencjalną pauzą w kolejnym meczu zagrożeni są w dalszym ciągu: Kacper Michalski, Grzegorz Rogala, Bartosz Mrozek i Arkadiusz Woźniak.

W zespole Górnika Polkowice również nikt nie jest zawieszony na mecz w Katowicach.

Stan kartek po rozegranych 28. kolejkach:
Kacper Michalski – 11 ŻK + 1 CK
Michał Gałecki – 8 ŻK
Szymon Kiebzak – 4 ŻK
Maciej Stefanowicz – 4 ŻK
Adrian Błąd – 4 ŻK
Grzegorz Rogala – 3 ŻK
Bartosz Mrozek – 3 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK + 1 CK
Zbigniew Wojciechowski – 2 ŻK
Daniel Rumin – 2 ŻK
Patryk Grychtolik – 2 ŻK
Radek Dejmek – 2 ŻK
Dawid Rogalski – 2 ŻK
Arkadiusz Jędrych – 2 ŻK
Łukasz Wroński – 2 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK
Marcin Urynowicz – 1 ŻK
Grzegorz Janiszewski – 1 ŻK
Danian Pavlas – 1 ŻK

Pogoda

Środowy wieczór na Bukowej zapowiada się słonecznie, a temperatura oscylować będzie w okolicach 26 stopni Celsjusza. Brak opadów deszczu.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*