Pakiet pomocowy PZPN: ile dostanie GieKSa?

Dodano przez kosa | 27 marca 2020 13:55
Licznik odwiedzin: 530

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował dziś „Pakiet pomocowy” dla polskich klubów piłkarskich. Zostanie przeznaczone na niego ponad 116 milionów złotych. My policzyliśmy, ile przypadnie naszemu klubowi.

Zacznijmy od tego sezonu. PZPN zdecydował, że wypłaci klubom całość pieniędzy za miejsca w klasyfikacji Pro Junior System. Teoretycznie nie powinno nas to interesować, bo GKS Katowice jest bardzo nisko w tej tabeli i nie ma żadnych szans załapać się do miejsc premiowanych bonusem finansowym, ale… PZPN każdemu klubowi, który nie załapał się do pierwszej siódemki (ta otrzymuje nagrody z PJS) wypłaci 100 tys. złotych.

Przejdźmy teraz do kolejnego sezonu. Nie wiemy jeszcze, w której lidze zagra GieKSa. Rozważmy najpierw wariant pesymistyczny, czyli zostajemy na trzecim poziomie rozgrywkowym. Cała liga dostanie wtedy 6 milionów złotych do podziału na wszystkie kluby, które w nie zagrają. Tutaj wariantów jest kilka – od osiemnastu do dwudziestu zespołów. Prawie przesądzone jest, że każdy klub po równo – wychodziłoby więc od 333 tys. złotych (przy 18 drużynach w lidze) do 300 tys. złotych (przy 20 zespołach). Jeśli zagramy na zapleczu Ekstraklasy, wtedy będziemy brali udział w podziale 10 milionów złotych. Tutaj także rozważmy dwa warianty – przy 18 klubach dostaniemy 555 tys. złotych, a przy 20 zespołach 500 tys. złotych.

Dodatkowo wsparcie otrzyma także kobieca drużyna GKS Katowice. Na nowy sezon Ekstraligi dostaniemy 100 tys. złotych.

GKS Katowice otrzyma więc wsparcie od PZPN na kwotę od 500 tys. złotych (piłkarze: 100 tys. za ten sezon + 300 tys. za następny, piłkarki: 100 tys.) do 755 tys. złotych (piłkarze: 100 tys. za ten sezon + 555 tys. za następny, piłkarki: 100 tys.). Oprócz tego skorzystamy, tak samo jak wszystkie kluby w Polsce, na innych formach pomocy: ułatwienia licencyjne, pakiety dla piłki młodzieżowej itd.

Z „Pakietem pomocowym” PZPN możecie zapoznać się tutaj.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*