Odra nie przegrała u siebie od czterech spotkań

Dodano przez Witek | 23 września 2021 17:00
Licznik odwiedzin: 238

W najbliższą sobotę (25 września 2021 roku) drużyna GieKSy stanie do walki o zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Odrą w Opolu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40 i będzie transmitowane na kanale Polsat Sport Extra.

We wrześniu terminarz piłkarski przewiduje dla drużyn I ligowych cztery spotkania o ligowe punkty i jedno w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Odra swój mecz pucharowy rozegrała wczoraj z Miedzią w Legnicy. OKS przegrał wyraźnie 0:4 (0:3) i zakończył grę w Pucharze Polski na pierwszej rundzie.

Poprzedni sezon rozbudził apetyty kibiców na coś więcej niż grę na drugim poziomie rozgrywek. Odra praktycznie przez większą część sezonu walczyła o jedno z miejsc premiowane grą w barażach. Ostatecznie zespół zajął ósmą pozycję, ze stratą siedmiu punktów do miejsca barażowego. Przed startem obecnego sezonu prezes Odry Tomasz Lisiński powiedział m.in.:

„W poprzednim liczyliśmy już na dobry wynik i byliśmy bardzo zadowoleni z tego, że sezon trwał dla nas właściwie pełne 34 kolejki, bo praktycznie do końca liczyliśmy się w grze o baraże. To było duże osiągnięcie, ale stać nas na jeszcze więcej. Naszą największą siłą jest to, że od dwóch lat utrzymujemy trzon drużyny. Oczywiście wokół niej następują pewne zmiany, ale są one bardziej ewolucyjne niż rewolucyjne. To powoduje, że nasz klub stopniowo rośnie w siłę”.

Klub dba o rozwój piłkarski, Urząd Miejski (za pomocą swojej spółki) sfinansuje budowę nowego stadionu dla OKS-u, który będzie mógł pomieścić ponad 11 tysięcy widzów. Zostanie wybudowany w innym miejscu niż istniejący. Najtańsza oferta za wykonanie robót wynosi 208,7 mln zł i zaproponowała ją firma Mirbud. Stadion ma być gotowy za trzy lata.

Ekipa z Opola zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli z czternastoma punktami i stosunkiem bramek 10-10. Na stadionie przy ulicy Oleskiej Odra rozegrała sześć spotkań, z których trzy wygrała (z Zagłębiem i Chrobrym po 1:0, ze Stomilem 2:0), w jednym padł remis (z Widzewem 0:0) i w dwóch musiała uznać wyższość przeciwników (z Miedzią 1:4 i Sandecją 1:2). Niebiesko-czerwoni porażki na swoim stadionie zanotowali na początku rozgrywek, w pierwszej i trzeciej kolejce rozgrywek (15 sierpnia). Trzech piłkarzy zdobyło po dwie bramki dla swojego zespołu: są to Krzysztof Janus, Mateusz Marzec, Konrad Nowak. Marzec z Cezarym Sauczkiem mają po dwa decydujące podania.

W drużynie OKS-u są trzy osoby, które w przeszłości były związane z GieKSą. Przede wszystkim to trener Piotr Plewnia, który zakończył karierę zawodniczą właśnie w Odrze na początku 2013 roku. Po zakończeniu kariery Plewnia przez dziesięć miesięcy był trenerem drużyny młodzieżowej w GieKSie, później przeniósł się do Odry, gdzie został asystentem trenera. Dwa razy był trenerem tymczasowym drużyny z Opola, a od marca tego roku prowadzi samodzielnie pierwszą drużynę. W zespole Odry grają byli piłkarze GieKSy: Mateusz Kuchta i Mateusz Kamiński. Kuchta jest podstawowym bramkarzem niebiesko-czerwonych, zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych, a w pięciu z nich zachował czyste konto. Kamiński wystąpił w czterech meczach i strzelił jedną bramkę. Do osiemnastki meczowej może wrócić Dawid Czapliński, który w poprzednich meczach pauzował za otrzymaną czerwoną kartkę w meczu z Widzewem.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*