Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy po Widzewie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

GKS Katowice zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę w meczu z Widzewem, ale było to zdecydowanie za mało, żeby ugrać przynajmniej jeden punkt. Niestety kolejny raz tracimy dużo bramek, ale jestem zdania, że nie z bezpośredniej winy obrońców. Poniżej oceny zawodników z opisami przygotowane przez redakcję, w nawiasie oceny kibiców.

Dawid Kudła – 6,0 (5,35)

Wydaje mi się, że mógł lepiej zareagować jedynie przy drugiej bramce, ponieważ stara szkoła bramkarska mówi, żeby iść w ciemno na piłkę tak, jakby nikt miał jej nie przeciąć. Tak właśnie było, mimo wielu zawodników, między którymi przemknęła piłka. Popisał się kapitalną interwencją po strzale głową w drugiej połowie i czujnie zachował się przy strzale z ostrego kąta.

Zbigniew Wojciechowski – 5,0 (3,57)

W pierwszej połowie grał całkiem solidnie, w drugiej rywal już miał więcej miejsca. Nie zapamiętałem jego występu ani na mega minus, ani na mega plus. Taki trochę bezbarwny, mało widoczny w ofensywie.

Michał Kołodziejski – 4,0 (3,60)

Występ średni, na pierwszy rzut oka wydaje się, że powinien bliżej kryć, bo jednak rywal ma trochę miejsca, co było widać mocno w drugiej połowie. Niestety jego wprowadzenia piłki do gry są bardzo nerwowe.

Grzegorz Janiszewski – 4,5 (3,47)

Grał trochę pewniej niż Kołodziejski, ale daje się ponieść mocno emocjom. Kubeł zimnej wody i niech gra, bo z ciągłą rotacją będziemy mieć problemy. Nie boi się ryzykownie wprowadzać piłki do gry, za co czasami usłyszy od trenera, ale kilka dobrych zagrań zrobił do przodu. Przy trzeciej bramce, mógł podjąć szybciej decyzję o podejściu.

Grzegorz Rogala – 5,0 (3,66)

Podobny występ do Wojciechowskiego. Za dużo go nie zapamiętałem z meczu, mało wyjść do przodu, w drugiej połowie zagubiony.

Krystian Sanocki – 3,0 (3,35)

Bardzo słaby i bezbarwny występ, niestety nie dał rady w tym spotkaniu w wielu pojedynkach. W obronie też za dużo radarowego podejścia bez decyzji o doskoku. Zmieniony w 61. minucie.

Adrian Błąd – 5,5 (4,33)

Bardzo dużo niedokładności niestety, ale miał kilka bardzo dobrych zagrań w pierwszej połowie i wydaje się, że coś powinniśmy strzelić… Pierwszy do pressingu, niestety bez pomocy jest to bardzo bezproduktywne tracenie sił, jeszcze przy Widzewie, który jeśli miał miejsce, to rozgrywał piłkę bardzo skutecznie. Zmieniony w 80. minucie.

Bartosz Jaroszek – 4,5 (4,60)

Zmarnował kapitalną okazję przy strzale głową. Sam sobie zrobił problem, zgarniając kartkę w 5. minucie spotkania, przez co musiał mocno zejść z tonu przy doskokach. Rywal szybko operował piłką, przez co nie nadążał za niektórymi akcjami w obronie. Zmieniony w 80. minucie.

Rafał Figiel – 5,5 (5,10)

Chciałem powiedzieć, że chyba najlepszy nasz zawodnik w tym meczu. W ofensywie motor napędowy, raz kapitalnie uderzył na bramkę. Niestety, mimo kilku dobrych interwencji w obronie, to on odpuścił zawodnika Widzewa, który dał strzał na bramkę do szatni. Mam wrażenie, że za dużo odpuszcza w obronie doskoków na przedpolu.

Danian Pavlas – 3,0 (3,83)

Człowiek zmarnowana okazja, coś więcej dodać? Niestety w tym przypadku same „kurwy” rzucały się na usta, jak spartolił kapitalną okazję, co prawdopodobnie zmieniłoby obraz spotkania. Wielka szkoda, bo zawodnik dużo gra, podoba się jego ambicja, ale jak już jest blisko zrobienia czegoś konkretnego, to ma przysłowiową „kupę w majtach”. Wydaje się to być jego duży problem. Zmieniony w 69. minucie.

Filip Szymczak – 4,0 (3,95)

Też miał w tym meczu dobrą okazję, ale raz za lekko uderzył do bramkarza, a drugi raz, hmm. Filip, powiedz nam, co się stało, bo dalej po powtórkach nie wiem, czy krecik wyszedł z trawy i Cię szturchnął, czy co? Z niewiadomych przyczyn uderzył w murawę. Nieco spadła jego skuteczność, ale w takich meczach bardzo trudno o sytuacje, musi być lepiej skoncentrowany przez cały występ. Zmieniony w 69. minucie.

Patryk Szwedzik – bez oceny (zagrał od 61. minuty)

Jest szybki, bez dwóch zdań i nie boi się grać, ale kolejny gracz, który ma problem, jak ma za dobrą sytuację. Zamotał się totalnie, jak mógł spokojnie uderzać z bliska na bramkę.

Arkadiusz Woźniak – bez oceny (zagrał od 69. minuty)

Niestety nie zapamiętałem jego występu, oprócz świetnego dogrania na główkę do Repki pod koniec. To był bardzo trudny moment meczu dla naszej drużyny kiedy wszedł i mimo że stworzyliśmy kilka sytuacji, to jednak odwrócić losy meczu przy trzech bramkach straty było bardzo ciężko.

Filip Kozłowski – bez oceny (zagrał od 69. minuty)

Coś tam powalczył o te długie piłki i próbował dogrywać do kolegów, ale  miał mało możliwości, przez co tych strat trochę było.

Piotr Samiec-Talar – bez oceny (zagrał od 80. minuty)

Praktycznie nie zapamiętałem jego występu.

Oskar Repka – bez oceny (zagrał od 80. minuty)

Świetna bramka głową, ale rywale kompletnie go olali w tym polu karnym, a Woźniak dośrodkowanie wymierzył idealnie. Jest trochę wolniejszy i mniej mobilny w destrukcji niż Jaroszek, przynajmniej takie sprawia wrażenie.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

3 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

3 komentarze

  1. Avatar photo

    KaTe

    12 września 2021 at 22:31

    Sanocki powinien zmienić numer na koszulce. „10” wyraźnie mu ciąży…

  2. Avatar photo

    Roh

    13 września 2021 at 01:38

    Dla mnie najsłabsi to Wojciechowski, Pavlas i Sanocki. Nie nadaja sie na ten poziom. Szkody tylko kasy wydanej na tego pierwszego

  3. Avatar photo

    Kibic

    13 września 2021 at 08:59

    Ja już od roku wiedziałem że ten Wojciechowski jest słaby jak barszcz, muszę przyznać że zaskoczył mnie w rundzie jesiennej ale potem to tylko występy na jego poziomie. Jeśli nie wzmocnimy tej pozycji (Woźniak nie jest prawym obrońcą) to będziemy mieć kłopotów ciąg dalszy. A jeśli chodzi o Sanockiego to przynajmniej w 2 lidze jest na niezłym poziomie jeśli chodzi o drybling, tutaj jest nikim w tej kwestii, a jego strzały to bardzo średni poziom. Pavlas narobi szumu, ale jest jeźdźcem bez głowy. Jest dobry na wejście z ławki w końcówce, ale raczej nie od początku meczu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Ekstraligę przywitamy w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Wraz z pierwszym dniem lipca Ekstraliga opublikowała ramowy terminarz na rundę jesienną sezonu 2025/26. Pierwszy mecz odbędzie się w Katowicach, a rundę ligową zakończymy nad morzem, z tamtejszym AP Orlenem Gdańsk.

Hitowe starcia dla Trójkolorowych rozpoczną się 20 września meczem z Czarnymi Sosnowiec i potrwają aż do ostatniej kolejki – będziemy mierzyć się wtedy z kolejnymi zespołami zeszłosezonowej tabeli (od drugiego do siódmego miejsca).

1. kolejka – 9/10 sierpnia | GKS Katowice – BTS Rekord Bielsko-Biała
2. kolejka –16 /17 sierpnia | Stomilanki Energa Olsztyn – GKS Katowice
3. kolejka – 23/24 sierpnia | GKS Katowice – KS Uniwersytet Jagielloński


27 i 30 sierpnia GieKSa rozegra mecze drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń.


4. kolejka – 30/31 sierpnia | Lech UAM Poznań – GKS Katowice
5. kolejka – 13/14 września | GKS Katowice – KS Pogoń Dekpol Tczew
6. kolejka – 20/21 września | GKS Katowice – KKS Czarni Sosnowiec
7. kolejka – 27/28 września | Pogoń Szczecin – GKS Katowice
8. kolejka – 4/5 października | GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna
9. kolejka – 11/12 października | WKS Śląsk Wrocław – GKS Katowice


II runda Pucharu Polski – 18 października


10. kolejka – 2 listopada | GKS Katowice – Grot SMS Łódź
11. kolejka – 8/9 listopada | AP Orlen Gdańsk – GKS Katowice


III runda Pucharu Polski – 15/16 listopada

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga