Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy po Pogoni

Avatar photo

Opublikowany

dnia

GieKSa wróciła na Bukową i wróciła do zwyciężania, choć ze względu na grę w osłabieniu długo martwiliśmy się o końcowy rezultat. Zwycięska bramka padła w 86. minucie, a remis Górnika Łęczna ze Skrą Częstochowa dał nam awans na trzecią pozycję w tabeli.

Bartosz Mrozek – 6
Kilka interwencji ,,na raty”, ale ostatecznie przy żadnej z nich nie było większego zagrożenia. Bardzo dobra robinsonada w samej końcówce spotkania. Przy rzucie karnym nie wyczuł intencji strzelca.

Grzegorz Rogala – 5
Spory błąd w drugiej połowie, kiedy zdecydowanie za lekko podawał głową do Mrozka. Zdecydowanie zbyt łatwo do spółki z Dejmkiem dali się wedrzeć w pole karne Kozłowskiego, na całe szczęście ten wtedy uderzył bardzo niecelnie. Mały udział przy bramce, bo to jego próbę dośrodkowania ręką zablokował rywal. Zrobił sporo kilometrów wzdłuż linii.

Arkadiusz Jędrych – 7
Żartowaliśmy w radiu, że skoro Rogalski zdobył piątą bramkę i wysunął się na prowadzenie w klubowej klasyfikacji strzelców, to Jędrych spróbuje go podgonić, żartował z tego sam Arkadiusz w wywiadzie dla telewizji klubowej i rzeczywiście tak się stało. Idealnie zaplanowany i wykonany stały fragment gry. Do tego tradycyjnie dobra gra w defensywie.

Radek Dejmek – 5,5
Minus za sytuację, którą opisywaliśmy już przy Rogali, poza tym bez większych zarzutów.

Kacper Michalski – 6
Kolejne solidne spotkanie młodzieżowca, choć był zamieszany w sytuację z rzutem karnym. Ciekawa próba strzału z ostrego kąta w pierwszej połowie, ale piłka wylądowała po złej stronie słupka.

Arkadiusz Woźniak – 5,5
Tym razem dosyć cichy występ, swoją robotę po obu stronach boiska wykonywał po prostu solidnie, ale nic ponadto.

Jakub Habusta – niesklas.
Przyzwoita gra do 28. minuty, czyli do rzutu karnego i czerwonej kartki. Mamy sporo wątpliwości co do słuszności takiego koloru, a tak jak powiedział także trener Górak na konferencji – sytuacja ta była konsekwencją kilku błędów w jednej akcji, Habusta po prostu znalazł się na jej końcu.

Adrian Błąd – 7
Chyba wypada mi przeprosić Adriana i trenera za stwierdzenie na początku sezonu, że z Błąda dziesiątki nigdy nie będzie. Kapitalne podania otwierające do Kiebzaka, rozsądna, pomysłowa gra. Jak często widzimy, że dośrodkowanie zamienia się w strzał przez jego niedokładność, tak tym razem strzał Błąda został zamieniony w dośrodkowanie, bo jego uderzenie trącił Rogalski i skierował piłkę do bramki.

Maciej Stefanowicz – 4
Do 28. minuty po prostu przyzwoicie, później z przymusu przejął rolę tego bardziej defensywnego środkowego pomocnika i nie poradził sobie z nią tak, jak byśmy tego życzyli. Rzucały się w oczy straty na własnej połowie. Zawodnik potrafi grać w defensywie, ale jednak potrzebuje tego dodatkowego zabezpieczenia w postaci najczęściej Gałeckiego.

Szymon Kiebzak – 6,5
Mógł mieć asystę już w pierwszej połowie, ale Rogalski chyba próbował podawać, zamiast strzelać w świetnej sytuacji. Bardzo dobra współpraca z Błądem i perfekcyjne dogranie z rzutu wolnego przy bramce na 2:1. Miał lekkie przestoje, ale ogólnie rzecz biorąc konkretny występ.

Dawid Rogalski – 6,5
Mieliśmy pretensje za tą sytuację po podaniu Kiebzaka, ale koniec końców potem i tak zrobił swoje i umieścił piłkę w siatce po raz piąty w tym sezonie. Trochę brakowało go przy grze już w 10.

Patryk Grychtolik – niesklas. (grał od 67. minuty)
Bardzo dobre wejście z ławki. Uspokoił nieco sytuację w środku pola, nie bał się wziąć piłki i przemieścić się z nią kilkanaście metrów do przodu. Zdania są podzielone co do tego, czy powinien strzelać z dystansu na pustą bramkę – według mnie wybrał dobrze.

Łukasz Wroński – niesklas. (grał od 69. minuty)
W takiej sytuacji, w jakiej wszedł na boisku oczekiwalibyśmy od niego trochę więcej wiatru. Drugie wejście na boisko po kontuzji i miejmy nadzieję, że zawodnik ten jeszcze się rozkręci.

Marcin Urynowicz – niesklas. (grał od 80. minuty)
Mógł przypieczętować nasze zwycięstwo, ale piłka po jego strzale otarła się o słupek i wyleciała na aut bramkowy. Szkoda, bo byłby to już kolejny raz, kiedy strzela po wejściu z ławki.

Kacper Tabiś – niesklas. (grał od 91. minuty)
Wejście na ostatnie kilkadziesiąt sekund za zmęczonego Kiebzaka.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

5 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

5 komentarzy

  1. Avatar photo

    Siwen

    27 października 2019 at 12:05

    Zapomnieliście o K. Michalskim? Chop ma żelazne płuca, biega niesamowicie lekko, swobodnie. Zapowiada się na Pana Piłkarza. GieKSo, nie zmarnuj talentu!

  2. Avatar photo

    KaTe

    27 października 2019 at 12:18

    Wg mnie był to najsłabszy mecz Rogali w Gieksie. Dużo błędów w obronie, a w ataku bezsensowne wrzutki „do nikogo”. Mógłby się uczyć np. od Wszołka, że przed dośrodkowaniem dobrze jest podnieść głowę. Niestety, wbrew temu co mówili przed sezonem panowie G-G: nie mamy na wszystkich pozycjach po dwóch potencjalnych graczy.

  3. Avatar photo

    Sebastian

    27 października 2019 at 12:41

    Co do koloru kartki to dla każdego kto zna zasady jest ona oczywista. Jeden sędzia by gdwizdnął inny nie. Ten zagwizdał więc musiał dać czerwoną bo zawodnik Pogoni był sam na sam z bramkarzem. Tyle w temacie. Dodam jeszcze tylko (nie widziałem jeszcze powtórki) że Habusta zaatakował barkiem plecy rywala(tak to wyglądało z perspektywy sektora 4)i nie był zainteresowany piłką więc karny niestety słuszny. Jeżeli na powtórkach się okaże że jednak było to starcie bark w bark to wtedy karny z kapelusza.

  4. Avatar photo

    Mateooooooooo

    28 października 2019 at 07:51

    Sebastian jest nowy przepis że nie możesz karać zespołu podwójnie czyli pokazujesz karnego i dajesz czerwoną kartę. Co do karnego zgoda ale czerwonej kartki w myśl przepisów nie powinien pokazać

  5. Avatar photo

    Sebastian

    28 października 2019 at 13:44

    Mateooooooooo nie znalazłem nigdzie tego przepisu, jak byś dał jakiś link to będę wdzięczny. Znalazłem natomiast przepis mówiący o tym że jeżeli pozbawia się przeciwnika realnej szansy na zdobycie gola w polu karnym ale wynikało to z walki o piłkę to taki zawodnik nie musi być wykluczony. Podkreślam tylko jeżeli wynikało to z walki o piłkę.w każdej innej sytuacji taki faul to czerwień. Widocznie sędzia uznał że nie była to walka o piłkę chociaż moim zdaniem można by to było pod to podpiąć…. Ale cóż, musztarda po obiedzie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Odra Opole Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

13.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5467

 

     

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    Odra Opole zakończyła serię GieKSy

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Kolejne spotkanie GieKSa rozgrywała przy Bukowej, tym razem w Katowicach zjawiła się Odra Opole. Mecz przy akompaniamencie głośnego dopingu rozpoczął się o godzinie 15:00.

    Rafa Górak musiał dokonać dwóch zmian w swojej żelaznej wiosennej jedenastce. Kontuzjowanego Komora zastąpił Jaroszek, natomiast za pauzującego Kuuska pojawił się Shibata, który rozpoczął  mecz na pozycji 6, a Repka został przesunięty na stopera. Mecz od pierwszych minut nie porywał, w jednej z pierwszych akcji ucierpiał zawodnik Odry, który dłuższą chwilę był opatrywany na murawie. Co ważne każde wyjście z piłką z własnej połowy bardzo mocno ożywiało trybuny, które wierzyły, że są w stanie wpłynąć na zespół głośnym dopingiem. Pierwszy groźny strzał oddali Trójkolorowi, po rzucie rożnym głową strzelił Repka, ale prosto w bramkarza, który pewnie złapał piłkę. Arbiter po chwili użył gwizdka i wskazał na przewinienie zawodnika gospodarzy. Było to pierwsze ostrzeżenie dla Halucha. W kolejnej akcji ponownie uderzył Repka zza pola karnego, ale nad bramką. W 18. minucie groźną stratę zanotował ten sam zawodnik na lewej stronie. Po szybkiej kontrze opolanie oddali strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki Kudły. W 26. minucie Odra przerwała passę 12 bramek z rzędu katowiczan. Po wrzuceniu piłkę w polu karnym i zamieszaniu najbardziej zorientowany był Piroch, który wpakował piłkę w okienko bramki. GieKSa dalej starał się grać swoje. W 33. minucie ładną dla oka kombinacyjną akcję na strzał zamienił Bergier, jednak ponownie w tym spotkaniu zabrakło precyzji. Odra miała w dalszej fazie dwa groźne strzały – z jednym Kudła spokojnie sobie poradził, ale drugi wypluł przed siebie, jednak naprawił błąd, wyjmując piłkę spod nóg nabiegającego rywala. W doliczonym czasie świetną akcję na lewej stronie rozegrali katowiczanie, ale ostatecznie podanie Rogali na niecelny strzał zamienił Błąd, a był już blisko bramki rywala.

    Drugą połowę rozpoczęli ci sami zawodnicy z obu stron, trenerzy spokojnie podeszli w przerwie do korygowania swojego planu na to spotkanie. Po rzucie rożnym groźnie uderzył z ostrego kąta Repka, ale piłka nieznacznie minęła przeciwny słupek bramki. GieKSa starała się atakować, ale korzystając z prowadzenia regularnie i dość często kradli czas goście, leżąc na murawie po starciach. W 52. minucie Wasielewski doszedł do piłki na prawej stronie i dośrodkował spod końcowej linii, piłka przelobowała bramkarza, ale nie wpadła do siatki mimo dobrej rotacji. W 56. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym tym razem GieKSa zdobyła bramkę, piłka wręcz spadła pod nogi Jaroszka, a ten wpakował piłkę do siatki. Odra w drugiej połowie raczej nie zatrudniała Kudły, to katowiczanie mieli częściej piłkę pod nogą i raz po raz próbowali sforsować dobrze dysponowaną w tym dniu obronę gości. W 74. minucie po odbiorze na własnej połowie Kozubalowi piłki w dość agresywny sposób Odra wyprowadziła ten jeden atak w drugiej połowie, który doskonałym, technicznym strzałem zza pola karnego zamienił na bramkę Continella. Dwie minuty później po zagraniu na wolne pole sytuację sam na sam z ostrego kąta wykorzystał Sarmiento. Kudła popełnił błąd, był bardzo niezdecydowany przy wyjściu do piłki. Na Bukowej zapadła konsternacja po tych dwóch szybkich, mocnych ciosach. W 83. minucie Błąd, chcąc uspokoić grę, zagrał do Kudły tak, że piłka po koźle przelobowała naszego bramkarza, ale szczęśliwie nie leciała w światło bramki. Zamieszanie we własnym polu karnym w 88. minucie cudem wybronili gospodarze, których każda minuta oddalała od odrobienia dwubramkowej straty. Do końca doliczonego czasu gry żaden z zespołów nie stworzył okazji. Świetna seria GieKSy dobiegła końca.

    13.04.2023, Katowice
    GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)
    Bramki: Jaroszek (56)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76).
    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala – Błąd (87. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (87. Pietrzyk) – Bergier.
    Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński.
    Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński.
    Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
    Widzów: 5467.

    Kontynuuj czytanie

    Hokej

    GieKSa hokejowym wicemistrzem Polski

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Ostatnie spotkanie finałowe nie zawiodło nikogo. Obie drużyny prezentowały dojrzały hokej, o czym świadczy fakt, że w regulaminowym czasie gry nie obejrzeliśmy bramek i o tym, która drużyna została Mistrzem Polski, rozstrzygnęła dogrywka. W niej złotego gola zdobył Kaleinikovas zapewniając Re-Plast Unii Oświęcim tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie.

    Świadome wagi spotkania obie drużyny od początku starały się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, jednak dobrze w obu ekipach spisywały się formacje defensywne. W 5. minucie Kaleinikovas i Dziubiński sprawdzili dyspozycję Murraya. W odpowiedzi Kovalchuk, który rozgrywał bardzo dobre zawody, dograł do Hitosato, lecz uderzenie Japończyka obronił Lundin. Z upływem czasu częściej przy krążku utrzymywali się katowiczanie, a oświęcimianie próbowali wyprowadzać szybkie kontry. Mimo prób Maciasia, Iisakki, Pasiuta po stronie GieKSy oraz Heikkinena, Ackereda, Denyskina i Dyukova po stronie Re-Plast Unii Oświęcim bramek w pierwszej tercji nie obejrzeliśmy. Natomiast równo z syreną za grę wysokim kijem do boksu kar został odesłany Marklund.

    Drugą tercję rozpoczęliśmy od gry w osłabieniu. Pierwszą minutę dobrze się broniliśmy, ale w drugiej minucie tego osłabienia groźne strzały oddali Sadłocha i Ahopelto, które obronił Murray. Po wyrównaniu sił na lodzie mecz się wyrównał, a obie drużyny grały uważnie w defensywie. W 30. minucie na ławkę kar został odesłany Heikkinen. Podczas okresu gry w przewadze Lundina próbowali pokonać Hitosato i Monto. W ostatnich pięciu minutach drugiej tercji mecz nabrał rumieńców. Najpierw w 36. minucie Marklund trafił w słupek, a w odpowiedzi Heikkinen przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem GieKSy. Dwie minuty później Murray z kłopotami obronił strzał Ackereda. Druga tercja zakończyła się także wynikiem bezbramkowym.

    Początek trzeciej tercji należał do GieKSy, ale krążek po uderzeniach Michalskiego i Isakki minął bramkę Lundina, ale podobnie jak to było w poprzednich tercjach, z biegiem czasu mecz się wyrównał. W 50. minucie Murray obronił uderzenia Karjalajnen, Kowalówki i Sołtysa. Podobnie jak dwie poprzednie tercje, również trzecia zakończyła się wynikiem 0:0, a zatem o tytule Mistrza Polski rozstrzygnęła dogrywka.

    Dogrywkę rozpoczęliśmy od dwóch niewykorzystanych sytuacji.  Najpierw bliski pokonania Lundina był Koponen, a chiwlę później po uderzeniu Iisakki krążek minimalnie minął oświęcimską bramkę. W odpowiedzi Ackered trafił w obramowanie naszej bramki. Sytuacja ta była jeszcze sprawdzana na wideo.  W 66. minucie groźnie strzelał Ackered, a chwilę później Murray uprzedził Sadłochę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam. O tytule Mistrza Polski zdecydowała sytuacja z68. minucie, kiedy Kaleinikovas strzałem po dalszym słupku pokonał Murraya.

    GKS Katowice – Re Plast Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 d. 0:1)

    0:1 Mark Kaleinikovas  (Elliot Lorraine) 66:21

    GKS Katowice: Murray, (Kieler) – Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Lehtimaki – Wanacki, Cook, Smal, Michalski, Marklund – Lebek, Chodor, Hitosato, Maciaś, Kovalchuk.

    Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin, (Kowalówka R.) – Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Kowalówka S., Lorraine, Denyskin – Noworyta, Łukawski, Wanat, Krzemień, Sołtys.

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga