Nieoczekiwany zwrot akcji w sprawie medali w PHL

Dodano przez Adi | 1 kwietnia 2020 12:23
Licznik odwiedzin: 685

Po przerwaniu sezonu PHL z uwagi na epidemię koronawirusa Zarząd PZHL postanowił przyznać złoto drużynie GKS Tychy, srebrny medal Re-Plast Unii Oświęcim, a brąz decyzją związku otrzymały drużyny JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice. „Zdobywcy” mistrzostwa Polski nie protestowali, ale w pozostałych drużynach nie do końca było widać zadowolenie z takich decyzji. I chociaż Kluby jednogłośnie przyjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek, to przyznanie medali wywołało sporo kontrowersji.

Włodarze polskiego hokeja mając w najbliższej perspektywie walny zjazd sprawozdawczo – wyborczy postanowili jednak zawalczyć o głosy klubów. W tej sytuacji zmieniono decyzję i postanowiono przyznać złote medale wszystkim czterem drużynom – półfinalistom Play-Off Polskiej Hokej Ligi, rezygnując jednocześnie z przyznawania tytułu „Mistrza Polski” i wręczaniu medali srebrnych i brązowych. Na podobny wariant zdecydowano się w węgiersko-rumuńskiej Erste Lidze, gdzie wręczono dwa złote i dwa srebrne medale drużynom grającym w półfinałach.

Komentarz GieKSa.pl
Taka decyzja wydaje się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż przyznawanie miejsc/medali powołując się na punkt – wytrych w Regulaminie, który nic na temat takich rozstrzygnięć nie mówi. Ciekawe, czy w walce o głosy na Walnym Zjeździe, za chwilę nie okaże się, że srebrne medale w sezonie 2019/20 „wywalczyły” drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach, brązowy dostanie Zagłębie Sosnowiec, a do Janowa trafi medal Gloria Victis…

Baudolino

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Nerwus — 1 kwietnia 2020 @ 22:18

    Jutro w to uwierzę

 

Dodaj komentarz

*