Niegościnny Gdańsk

Dodano przez Jarecki | 24 lutego 2021 18:53
Licznik odwiedzin: 113

W sobotnim meczu po bezbarwnej grze Górnik Zabrze przegrał z Lechią Gdańsk 0:2. Gra zabrzan nie zachwyciła i nie napawa kibiców Górnika optymizmem przed następnym meczem, w którym zabrzanie zmierza się z Legią Warszawa.

Od pierwszych minut spotkania lepiej wyglądali piłkarza Lechii. Swoją przewagę potwierdzili w 27. minucie spotkania. Ceesay podał do znajdującego się w szesnastce Górnika Paixao, a ten wyłożył piłkę Gajosowi, który mocnym strzałem pokonał Chudego. Sędzia najpierw bramki nie uznał i wskazał spalonego, ale po konsultacji VAR bramka została uznana. W 41. minucie było już  2:0. Ceesay wszedł w obronę zabrzan jak nóż w masło i oddal silny stał na bramkę Chudego, ten sparował piłkę niestety prosto pod nogi Paixao, któremu pozostało tylko skierować piłkę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gdańszczan. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

1:0 – Gajos, 27′
2:0 – Paixao, 41′

Lechia Gdańsk: Kuciak – Kopacz, Nalepa (90′ Maloca), Tobers, Pietrzak, Biegański, Kubicki (90′ Żukowski), Ceesay (70′ Conrado), Gajos, Saief (83′ Fila), Paixão