Niegościnne Podbeskidzie

Dodano przez Jarecki | 10 lutego 2021 19:45
Licznik odwiedzin: 300

Zimowa aura i nie najlepszy stan murawy oczekiwały na piłkarzy w Bielsku-Białej.

W mecz o wiele lepiej weszli zabrzanie, już w 10. minucie objęli prowadzenie. Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny, po którym Janża posłał piłkę w pole karne przed bramkę bielszczan, a tam Koj wygrał przepychankę z obrońcami i z bliska wpakował piłkę głową do bramki obok bezradnego Peskovicia. Piłkarze Górnika Zabrze w 25. minucie strzelili kolejną bramkę, ale po konsultacji VAR sędzia bramki nie uznał. Koj był na pozycji spalonej i miał wpływ na akcję bramkową. Do końca pierwszej polowy wynik nie uległ już zmianie i wydawało się ze Górnik ma pełną kontrolę nad meczem. Drugą połowę lepiej rozpoczęli bielszczanie, mocno naciskając zabrzan, którzy nastawili się na grę z kontry. Mieli kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku, ale razili nieskutecznością. Niestety w 79. minucie sędzia za przewinienie Janży podyktował rzut wolny tuż przy linii pola karnego, ale po konsultacji VAR wskazał na wapno. Chudy obronił strzał Bilińskiego, ale przy jego dobitce był już  niestety bezradny. Niestety po stracie bramki jak by ktoś „wyłączył” zabrzan. Cofnęli się do  desperackiej momentami obrony i to się zemściło. W 90. minucie kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez bielszczan i Biliński z bliska wpakował piłkę do bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 2:1 (0:1)

0:1 – Koj, 10′
1:1 – Biliński, 79′
2:1 – Biliński, 90′

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Mamić, Rundić, Janicki, Modelski, Kocsis, Ubbink (46′ Hora), Bieroński (46′ Frelek), Roginić, Marzec (66′ Danielak), Biliński
Rezerwowi: 
Leszczyński – Danielak, Sierpina, Rzuchowski, Bashlai, Hora, Miakushko, Frelek, Sitek
Trener: 
Robert Kasperczyk

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Koj, Wiśniewski, Janża, Nowak (72′ Prochazka), Kubica, Manneh (85′ Ściślak), Masouras, Jimenez (85′ Krawczyk), Sobczyk (53′ Wojtuszek)
Rezerwowi: Kudła – Paluszek, Evangelou, Prochazka, Rostkowski, Wojtuszek, Eizenchart, Ściślak, Krawczyk
Trener: Marcin Brosz

Sędzia: Paweł Raczkowski
Żółte kartki: Bieroński, Kocsis, Biliński, Roginić – Wiśniewski, Koj.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*