Nie będzie “Zagraj na Bukowej”

Dodano przez kosa | 11 kwietnia 2022 15:56
Licznik odwiedzin: 2882

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice “SK 1964” poinformowało na swoim profilu w mediach społecznościowych, że nie odbędzie się X edycja “Zagraj na Bukowej”. Fani GieKSy zwracają uwagę na niekompetencje pracowników klubu oraz poszukiwanie pretekstu, by nie organizować najlepszej społecznej akcji w historii GKS Katowice.

Poniżej prezentujemy pełną treść wpisu Stowarzyszenia Kibiców “SK 1964”:

Dostaliśmy maila z klubu, że w tym roku nie obędzie się “Zagraj na Bukowej” (mieliśmy organizować jubileuszową X edycję). W uzasadnieniu podano, że jako kibice (i współorganizatorzy “Zagraj na Bukowej”) nie potępiliśmy wydarzeń po meczu z Widzewem.

Jest to idealna wymówka dla klubu, bo… nie potrafili zorganizować “Zagraj na Bukowej”. Sami widzieliście (a raczej nie widzieliście), że na kilka dni przed startem (pierwsze treningi miały być już teraz w środę i czwartek!) nie było oficjalnej informacji, nie było plakatów, nie było nawet trenerów (!) na kilku dzielnicach. Informacja o treningach powinna była zostać upubliczniona najpóźniej w połowie marca, ale przez niekompetencje klubu czekaliśmy, czekaliśmy i… doczekaliśmy się, że znaleźli pretekst, by tego nie robić.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że klub klubem, Szczerbowski Szczerbowskim, ale głównie najlepszą akcję społeczną GKS Katowice położył Aleksander “Lyjo” Matusek – spiker i pracownik działu marketingu (?) od 1 stycznia tego roku, który był oddelegowany do organizacji “Zagraj na Bukowej”. Miał cztery miesiące na zorganizowanie akcji i… nie dał rady. Niedługo pojawi się szerszy tekst, o tym jak to było “organizowane” przez klub, ale chcemy, abyście już dziś wiedzieli, jak to wygląda.

Nam po prostu brakuje słów na to, co dzieje się w naszym klubie…

PS Prosimy Was o udostępnienia, by każdy dowiedział się, jak to wygląda.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

11 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Kato — 15 kwietnia 2022 @ 20:50

  Jeżeli cytując; “Lyjo=Szczerbowski”, to co w związku z tym dalej?

 2. Lyjo=Szczerbowski — 15 kwietnia 2022 @ 15:59

  wielcy koledzy nieroba wyszli z jaskini.

  chuja wiedza, ale sie wypowiedza.

  lyjo = szczerbowski.

  tylko chociaz szczerbowski nie udaje ze jest kibicem

 3. Kato — 15 kwietnia 2022 @ 13:27

  Łysy
  Masz dużo racji.
  Sam po sobie wiem, że czasami stajesz się ofiarą swojej wiary
  w to co robisz.
  Można nawet pod to podpiąć wszystkich Kibiców GIEKSY.
  Opisano taka sytuację w “Folwarku zwierzęcym” przykład konia boxera.
  Ja nigdy obecnej sytuacji nie ocenie przez działanie jednej osoby.
  To jest raczej całość do poprawienia, od głowy po stopy.
  Nie idzie to w dobrym kierunku, bo brak jest ogarnięcia całości.
  W mieście Katowice wszystko powinno działać na tip-top wzorcowo, a nie działa. Po tym co widzę obecnie to wręcz przeciwnie.
  Nie jest to wina pojedynczych osób.
  Może działają w nieodpowiednim systemie, stąd też odejścia i niemożność dalszego działania.
  Jak już kiedyś napisałem (kilka lat temu) to jest wojna, wojna o nasz Klub (miał być awans do Eks) To wszystko się dziwnie wzajemnie wymienia i uzupełnia.
  Tabela- Informacje w mediach- Frekwencja- Budowa stadionu- Kibice.
  Nie można rezygnować, nie można też dawaç się skłócać. Należy dalej trwać…
  INO GIEKSA!

 4. Kuba — 14 kwietnia 2022 @ 21:43

  Wiem co on zrobil i jak zjebal projekt i dziwi sie ze ktos moze go bronic tylko wierzac w jego dobre intencje.

  Beda chopaki chcieli to wszystko opisza.

  Dla lyja lepiej zeby tego nie robili.

 5. Łysy — 14 kwietnia 2022 @ 10:07

  Zastanowiłbym się Grubo zanim powiedziałbym coś złego na Lyjo.
  Znam go od lat i jest on jedną z tych osób dzięki którym GieKSa funkcjonuje, działa, “żyje”. Mamy na B1 kilkadziesiąt osób ,które na prawdę robiły i robią coś dla tego klubu, na pewno w tej grupie jest Lyjo, nie jeden raz poświęcił czas dla klubu kosztem własnej rodziny, czasem starałem mu się coś pomóc ale moje działania to była mała kropla tego co robił Lyjo.
  Może został postawiony pod murem, może coś nie wyszło, na pewno na GieKSie ma za dużo na głowie. Czasem sam zastanawiałem się jak on to ogarnia, Balik, Siata, Hokej, my w domu, na szpilu, przy piwku a on każdy dzień meczowy od rana do późna. Oczywiście rozumiem- to jego obowiązki ale w przypadku ZnB mam wrażenie ,że zadziałał ktoś trzeci, a Lyjo został ofiarą swojego oddania klubowi. Ciężko mi oceniać sytuację ale jak pomyślę ile zrobił akcji dla kibiców, z kibicami, dla piłkarzy, z piłkarzami , dla klubu i z klubem ,to nawet by mi do głowy nie przyszło ,żeby postawić go na poziomie pseudo prezesa (chyba najgorszego prezesa w historii GieKSy)
  W klubie dzieje się bardzo źle i wszyscy wiedzą dzięki komu, może warto zastanowić się czy Lyjo nie padł przypadkiem ofiarą tego pseudo poukładanego układu.
  Mam nadzieję że chociaż będzie miał możliwość odnieść się do sytuacji.
  Co do ZnB to chyba nikt nie ma wątpliwość ,że jest to najlepsza akcja na skalę kraju i wszyscy powinni zrobić wszystko ,żeby się odbyła, sam mam dwóch małych piłkarzy (jeden nawet próbował sił w akademii MG ale nie dał rady.)
  Klub powinien posypać głowę popiołem, przeprosić publicznie i zrobić takie ZnB ,żeby wszystkim przynajmniej trochę przeszło.

 6. Jurek — 12 kwietnia 2022 @ 13:22

  nie wiem na ile Lyjo w tej konkretnej sytuacji zawinił, ale może wyluzujcie trochę.

  Piszecie o gościu który GieKSie kibicuje całe życie, który zakładał Ratujmy GieKSę, był założycielem SSK, działał przez lata pro bono.

  może się warto zastanowić zanim się personalne podjazdy w sferze publicznej zacznie robić?

 7. Kato — 12 kwietnia 2022 @ 08:02

  Feta pod Spodkiem to również był jedynie spontan kibiców. A jeżeli się mylę, to chciałbym wiedzieć jak zarząd i miasto przewidziało i przygotowało się na takie wydarzenie w Katowicach.
  Po nieudolnym podejściu do pikniku sportowego, nadszedł czas na likwidację wspaniałego zrywu społecznego organizowanego dla dzieci.
  Faktycznie, brak słów …

 8. Kamel — 12 kwietnia 2022 @ 03:48

  wyklarujmy pora detaluw : klub kontroluje “miasto katowice” – co praktycznie znaczy co karty rosdowo wosz kumpel “pan presydent”.preses tyn abo inkszy mo do godki NIC.”pan presydent”zainstalowou we klubie presesa “komunisty”kery przy coukyj niykompetencji mo tyn plus co koncentruje negatywne emocje.no couko patologio we klubie “miasto katowice” niy reaguje/akceptuje to co es.pogodojcie se,postowcie pora pyton,niych “pan presydent” wyklaruje swojo polityka we klubie,plany no sezon abo dwa do przodku,szczerboski realisuje ino to co dyktuje/akceptuje “miasto”.

 9. Kibic — 11 kwietnia 2022 @ 20:46

  Jestem za:
  – powstaniem nowej przyśpiewki (coś typu ,,Zmiana prezesa. GKS zmiana prezesa!” bądź ostrzej ,,Szczerbowski jesteś oszustem, jesteś oszuustem, Szczerbowski jesteś oszustem!”, ,,Szczerbowski RAUS, Szczerbowski WON! Szczerbowski wypierdalaj stąd!” i ostatnia interaktywna łącząca Blaszok oraz Trybunę Główną ,,Szczerbowski! Co? Wypierdalaj!” lub ,,Szczerbowski! Co? Ty kurwo!”)
  – powstaniem transparentu na którym będzie napisane:
  SZCZERBOWSKI, CZOPIK, FORTUŃSKI GRABARZE GIEKSY!
  LUB niewielkim transparentem na którym będzie jego przekreślona twarz z dopiską #SzczerbowskiOut!
  Musimy działać moi drodzy!
  Mobilizacja GieKSiarze!
  Pozdrawiam.

 10. Janusz — 11 kwietnia 2022 @ 20:31

  To odpowiedzcie mi dlaczego przy 2 meczach ani razu nie pojechaliśmy po naszym prezesiku?,panowie on sam nie odejdzie jego trzeba wywiez kara!!!

 11. Kibic — 11 kwietnia 2022 @ 16:02

  Lyjo oraz Kajzerek to marionetki prezesa, tylko że bardziej żywe. Normalne osoby od niego odeszły, Kajzerek zaliczył awans, a Lyjo dorabia jako spiker więc nie miał nic przeciwko za obniżeniem pensji.

 

Dodaj komentarz

*