Napierała: Duet jak za dawnych czasów

Dodano przez Shellu | 1 września 2012 21:44
Licznik odwiedzin: 1120

GKS Katowice po raz pierwszy w tym sezonie nie stracił bramki. Po spotkaniu rozmawialiśmy z kapitanem GieKSy – Adrianem Napierałą.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie, ciśnienie opadło?

Najważniejsze, żeby nas to nie uśpiło. Jedziemy teraz na trudny wyjazd, chyba najtrudniejszy w tej lidze. Postaramy się tam o niespodziankę.

Czuliście nóż na gardle? Bo terminarz w najbliższych kolejkach wydaje się być niewygodny.

Każdy terminarz jest trudny. Czuliśmy ciśnienie, że musimy się przełamać i zdobyć trzy punkty. Dawno Bukowa nie zaznała zwycięstwa, dlatego chcieliśmy uradować kibiców. Cieszę się, że się udało.

Kolejarz postawił trudne warunki, bo wydawało się, że poradziliście sobie bez problemów.

W Kolejarzu jest jeden zawodnik – Maciek Kowalczyk, zwracaliśmy na niego z Kamykiem przed meczem szczególną uwagę. Wszystko jest grane na niego i jak się udaje go wykluczyć, to Kolejarzowi jest ciężko. Wykorzystaliśmy swoje atuty, Przemek po rzucie rożnym strzelił bramkę. Mecz się nam dobrze ułożył i przy stanie 2:0 chyba już kontrolowaliśmy jego przebieg.

Sam Kowalczyk dał się wam mocno we znaki?

Myślę, że dobrze się z Kamykiem asekurowaliśmy i to był ten duet, jak za dawnych czasów.

Przy rzutach rożnych dla Kolejarza ciężko było się ustawiać i być skutecznym, bo w takim chaosie trzeba liczyć czasem na szczęście?

Często przy takich stałych fragmentach liczy się przypadek. Każda uderzona piłka, rykoszet może spowodować choćby samobójczą bramkę. Dzisiaj wyszliśmy obronną ręką.

Czujecie, że wzmocnienia dużo wam pomogą?

Grzesiu Fonfara w środku daje dużo spokoju. Widać jego nawyki z ekstraklasy – przyjęcie, podanie, także ustawienie się bez piłki. Motorycznie może nie jest najlepiej, ale na pewno dojdzie do siebie i będziemy mieli z niego dużo pożytku. Pozostałe wzmocnienia także – Rafał wzmocni rywalizację w ataku, a Alan jest alternatywą dla Wołka.

Teraz już tylko „akcja Zawisza”?

Rywal jest z najwyższej półki. Chyba nawet lepszy niż Cracovia, do tego gramy na wyjeździe. A wiemy jak na wyjazdach nam się trudno gra – w tamtym sezonie tylko dwa zwycięstwa. Ale trzeba i na wyjeździe się przełamać, a fajnie by było, gdyby wydarzyło się to na Zawiszy.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*