Mo (być) tor! A najlepiej kilka

Dodano przez Shellu | 28 listopada 2020 21:07
Licznik odwiedzin: 588

Po dwóch meczach wyjazdowych GKS Katowice wróci jutro na swoje boisko. Rywalem naszego zespołu będzie Motor Lublin, a dla podopiecznych Rafała Góraka będzie to okazja do odniesienia szóstego zwycięstwa z rzędu.

Katowiczanie imponują formą i po trzech wygranych u siebie, przyszedł czas na dwa triumfy wyjazdowe – we Wrocławiu oraz w meczu (niemal) na szczycie tabeli w Suwałkach. Wygrana z Wigrami pozwoliła przeskoczyć suwalczan w tabeli, a ze względu na ich remis w trwającej kolejce – jest szansa na odskoczenie od dalekiego rywala na trzy punkty. Była jeszcze możliwość walki o pozycję lidera już w tej kolejce, jednak Górnik Polkowice wygrał swój pojedynek z KKS Kalisz.

Motor Lublin znajduje się w środku stawki, na dziesiątej pozycji. Piłkarze Mirosława Hajdo początek mieli nieszczególny, bo w dziewięciu meczach wygrali tylko raz. W ostatnich czterech meczach lublinianie zwyciężyli jednak trzykrotnie – choć wszystkie wygrane miały miejsce na swoim boisku. Zwłaszcza triumf z Hutnikiem 3:0 podniósł morale zespołu.

Najskuteczniejszymi piłkarzami rywali są Daniel Świderski i Tomasz Swędrowski, czyli nasz „kat” ze strzału z połowy boiska w doliczonym czasie gry meczu z Kluczborkiem…

GKS teoretycznie jest faworytem spotkania i na to również wskazuje forma katowiczan. Za długo jednak jesteśmy w pierwszej i drugiej lidze, żeby twierdzić, że słowo „faworyt” ma jakieś większe przełożenie na rzeczywistość. Jeśli katowiczanie jednak podejdą do tego spotkania tak, jak do kilku poprzednich, prawdopodobieństwo wygranej znacząco wzrośnie. Oczywiście jedna bramka może wystarczyć do zwycięstwa, ale nie obrazimy się jeśli GKS pokaże swoją efektowną grę ofensywą z kilku ostatnich meczów.

GKS Katowice – Motor Lublin, niedziela 29 listopada 2020, godz. 12.45

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*