Media przed meczem ze Zniczem: Zupełnie nowy rozdział

Dodano przez Witek | 28 lipca 2019 10:05
Licznik odwiedzin: 498

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego, inaugurującego rozgrywki II ligowe rozgrywki na Bukowej, meczu GKS Katowice – Znicz Pruszków. Mecz nie wzbudza dużego zainteresowania, z małej ilości materiałów wybraliśmy najciekawsze.

sport.tvp.pl – II liga: GKS Katowice – Znicz Pruszków w TVP

Już w pierwszej kolejce drugiej ligi dojdzie do niezwykle ciekawego starcia dwóch drużyn mających apetyt na awans na zaplecze Ekstraklasy. W Katowicach miejscowy GKS zmierzy się ze Zniczem Pruszków, który chce na dobre opuścić trzeci szczebel rozgrywkowy.

[…] Piłkarze z Katowic od lat starali się wywalczyć upragniony awans do Ekstraklasy, a wielkich ambicji nie kryli działacze. Ci rokrocznie powtarzali, że celem klubu jest jak najszybszy powrót do elity, ale teoria to jedno a praktyka – drugie. GKS spadł na zaplecze w 2005 roku i od tamtego czasu nie potrafił się z niego wygrzebać. Najbliżej był przed trzema laty, gdy skończył rozgrywki na czwartym miejscu. Ostatni sezon miał być kolejną próbą powrotu, ale skończył się kompletną katastrofą. GieKSa niespodziewanie spadła z ligi w niezwykle dramatycznych okolicznościach, co pociągnęło za sobą szereg zmian.

Stadion przy ulicy Bukowej opuściło wielu dobrze opłacanych piłkarzy – między innymi Jakub Wawrzyniak, Mariusz Pawełek czy Grzegorz Piesio. Zmienił się też trener, bowiem zwolnionego Dariusza Dudka zastąpił Rafał Górak, który w ostatnim czasie wykazał się prowadząc Elanę Toruń. Pod jego rządami klub ma błyskawicznie powrócić do pierwszej ligi, a potem przygotować się na szturm w stronę Ekstraklasy.

Takie apetyty mają też w Pruszkowie. Znicz długo kojarzony był z występami na zapleczu, ale od dwóch lat nie może wydostać się z trzeciego szczebla rozgrywkowego. W ostatnim sezonie piłkarze Andrzeja Prawdy dobrze zaprezentowali się zwłaszcza wiosną, ale to nie wystarczyło do awansu. Latem klub zasilili choćby Robert Obst, Karol Noiszewski czy Martin Baran, co ma pomóc drużynie we włączeniu się do czołówki.

zniczpruszkow.com.pl – Czas na nowy sezon 2019/2020 w 2 lidze, runda jesienna już za chwilę!

[…] Miniony sezon pokazał, że potrafimy walczyć i zmienić wynik niejednego spotkania, z góry już przegranego. Co czeka nas i naszych i przeciwników w tym sezonie? Przekonamy się już niebawem, pierwszy mecz o mistrzostwo 2 ligi Znicz rozegra w najbliższą niedzielę z GKS Katowice.

Skład żółto-czerwonych uległ zmianom. Jak to powiedzieli niektórzy krytycy „Znicz przewietrzył szatnię”. Kogo zatem zobaczymy w najbliższej rundzie? Dzisiejszy skład seniorów:

Bramkarze: Misztal Piotr 12, Gradecki Bartłomiej 1,Wysocki Filip 23

Obrońcy: Baran Martin 18, Drobnak Peter 13, Bochenek Marcin 4, Obst Robert 3, Mianowicz Krystian 2, Wrześniewski Michał 6, Adrian Rybak 5, Zagórski Jakub, Michalak Michał

Pomocnicy: Machalski Maciej 10, Noiszewski Karol 99, Faliszewski Bartłomiej 17, Szymański Mikołaj 14, Moskwik Paweł 11, Tarnowski Paweł 21, Falkowski Kacper, Proczek Tymon, Pyrka Arkadiusz 7, Tabara Krystian, Rackiewicz Marcin 19, Handzlik Hubert, Zawal Mateusz

Napastnicy: Zjawiński Dariusz 9, Czarnowski Patryk 2.

sportdziennik.com – GKS Katowice. Zupełnie nowy rozdział

Naszym podstawowym celem jest zbudowanie zespołu, a to nie będzie krótki proces – zapowiada przed startem II-ligowego sezonu trener GKS-u Katowice, Rafał Górak.

[…] Trudno jednoznacznie stwierdzić, że dyrektor Robert Góralczyk i trener Rafał Górak mają gieksiarskie DNA, ale fachowości w żadnym wypadku nie można im odmówić. Obaj od pierwszego dnia wzięli się do pracy, bo mieli świadomość, że czeka jej ich sporo.

 – Po spadku pozostało pogorzelisko, ale kurz już opadł i trzeba się zabrać do sprzątania. Musimy odgruzować pewne rzeczy i zacząć budować zespół od nowa – mówił szkoleniowiec, dając do zrozumienia, iż przy Bukowej otwiera się zupełnie nowy rozdział. Za pisanie linijek na jego kartach mają odpowiadać sprowadzeni latem zawodnicy.

– Szukaliśmy takich, którzy by się wpisywali w profil drużyny na sezon II-ligowy. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by ten zespół był najsilniejszy i został poukładany zgodnie z naszym pomysłem. Czas pokaże, na ile nasze wybory były słuszne.

– Mogę tylko potwierdzić te słowa – podkreślił szkoleniowiec. – Naszym podstawowym celem jest zbudowanie zespołu, a to nie będzie krótki proces, zważywszy na to, co tego lata wydarzyło się pod względem kadrowym. Chciałbym jednak mieć pod opieką zespół, który będzie w stanie dominować i bardzo dobrze grać. Na to jednak potrzeba czasu, więc musimy się skupić na celach w skali mikro, a takimi będą kolejne mecze. Na początek czeka nas mecz ze Zniczem Pruszków i właśnie na nim się koncentrujemy.

O walce o awans na tę chwilę na razie nie ma co mówić, ale potencjał tej drużyny jest ogromny. Gdyby tak nie było, to pod tym projektem byśmy się nie podpisywali. Żeby jednak wydobyć z niej zespołowość, a ta w piłce nożnej jest najważniejsza, musi się do tego dopasować wiele czynników. Stworzenie zespołu, który będzie się prezentował na miarę indywidualnych umiejętności tych piłkarzy, to proces i na to, by wszyscy wydobyli z siebie 100 procent, potrzeba czasu.

Jak już zostało wspomniane, kadra GieKSy została znacznie odmłodzona. Najstarszym zawodnikiem jest Radek Dejmek, który ma 31 lat. Pozostali urodzili się w latach 90. i później. Nie brakuje też piłkarzy urodzonych po 2000 roku.

 – Wierzę, że każdy z nich dla klubu i dla siebie może wiele dobrego, a Bukową traktuje jako najważniejsze miejsce. Idealnie byłoby mieć ich wszystkich na własność i związać się z nimi wieloletnimi kontraktami, ale to nie jest takie proste. Uważam, że mamy grono 27 chętnych do pracy i wierzących w nasz projekt zawodników – dodał Robert Góralczyk, który w poprzednim sezonie prowadził III-ligowy Motor Lublin i zapowiedział ścisłą współpracę z Rafałem Górakiem.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*