Media o meczu z Legionovią: Po przełamanie! Wyjazd do Katowic

Dodano przez Witek | 14 września 2019 10:25
Licznik odwiedzin: 530

W dziewiątej kolejce rozgrywek II ligi piłkarze GKS-u Katowice rozegrają spotkanie u siebie z przedostatnią drużyną w tabeli – Legionovią Legionowo. Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat tego meczu.

 

sportdziennik.pl – Jeszcze kiedyś to docenią

Z każdym tygodniem jesteśmy jako drużyna mocniejsi, ale piętno na nas odcisnęły zaburzenia w postaci kontuzji – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

W sobotni wieczór GieKSa znajdzie się za półmetkiem swojej pierwszej od ponad 12 lat rundy na trzecim poziomie rozgrywkowym. W dotychczasowych 8 meczach uzbierała 11 punktów, co plasuje ją w dolnej części II-ligowej tabeli, a taki stan rzeczy nie może przy Bukowej zadowalać kogokolwiek. Teraz ma zacząć się marsz w górę – zwłaszcza że w tej serii gier do Katowic zawita Legionovia, będąca po siedmiu z rzędu porażkach.

[…] – Jesteśmy po ośmiu kolejkach, więc można łatwo wyliczyć, ile punktów było do zdobycia, a ile mamy ich na koncie. Różne były te nasze występy. Na pierwszej konferencji prasowej mówiłem, że chciałbym, abyśmy byli gotowi do gry o zwycięstwo w każdym meczu. Nie wycofuję się z tych słów. Wydaje mi się, że tak właśnie jest. Nawet w tym nieszczęśliwie przegranym na inaugurację spotkaniu ze Zniczem Pruszków – który dziś jest liderem! – przez 25 minut wiele wskazywało na naszą wygraną. Z każdym tygodniem jesteśmy mocniejsi, ale piętno na nas odcisnęły zaburzenia personalne wynikające z kontuzji. Każdy zna wartość tych zawodników, którzy kolejno wypadali – zwraca uwagę Góralczyk.

Do dyspozycji po urazach wrócili już Adrian Błąd, Radek Dejmek i Maciej Stefanowicz. Długa przerwa wskutek zerwania więzadeł czeka Dominika Bronisławskiego, ale coraz bliżej jest także powrotów Marcina Urynowicza i Łukasza Wrońskiego. Ten pierwszy treningi z pełnym obciążeniem ma podjąć w przyszłym tygodniu, ten drugi musi czekać do przełomu września i października.

 

kslegionovia.pl – Po przełamanie! Wyjazd do Katowic

[…] Legionowianie przeżywają kryzys. W ciągu ostatnich ośmiu spotkań wygrali tylko raz ze Skrą Częstochowa. Reszta meczów zakończyła się porażką. Drużyna zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 3 oczek. Mamy nadzieje, że jutrzejsze spotkanie okaże się przełomowe i podopieczni trenera Sasala zagrają tak by w Legionowie można było cieszyć się z kolejnych trzech punktów!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*