Media o meczu z Elaną: GKS po raz pierwszy w historii w grodzie Kopernika

Dodano przez Witek | 4 lipca 2020 07:15
Licznik odwiedzin: 212

W trzydziestej kolejce rozgrywek II ligi GieKSa zmierzy się na wyjeździe z walczącą o utrzymanie drużyną Elany Toruń. Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów na temat tego meczu.

 

dziennikzachodni.pl – Elana Toruń – GKS Katowice. Byliście wtedy na Bukowej?

Zespół GKS Katowice przeżywa ostatnio wyraźny spadek formy. W efekcie marzenia o bezpośrednim awansie zaczęły się oddalać. W wyjazdowym sobotnim spotkaniu z Elaną Toruń nie ma już miejsca na wpadkę.

[…] Po dwóch porażkach z rzędu strata GKS Katowice do drugiej, premiowanej bezpośrednim awansem do I ligi wzrosła do 4 punktów. W tej sytuacji wyjazdowe starcie z Elaną Toruń stało się meczem o być albo nie być dla spełnienia marzeń. Baraże to jednak zawsze ryzyko, zwłaszcza z taką grą, jaką ostatnio prezentuje zespół Rafała Góraka.

Dla szkoleniowca Katowic spotkanie z Elaną będzie miało dodatkowy bagaż emocjonalny. To w tym klubie pracował przed powrotem na Bukową. O sentymentach nie będzie jednak mowy.

– Nasza lokomotywa trochę się wykoleiła. Teraz zadanie polega na tym, by wrócić na odpowiednie tory. Jestem zawiedziony, ale wiem, że stać nas na wiele więcej – przyznał szkoleniowiec cytowany przez stronę klubową.

Jesienią GKS rozegrał z Elaną jeden z najlepszych meczów rundy wygrywając 2:0 po golach Arkadiusza Woźniaka i Macieja Stefanowicza.

Elana jest zaangażowana w walkę o utrzymanie i balansuje na granicy strefy spadkowej. Mecz, który rozpocznie się o godzinie 20.08 będzie miał więc olbrzymie znaczenie dla obu zespołów.

 

sportdziennik.com – Znowu coś im wymyka się z rąk

Na pięć kolejek przed końcem sezonu można gorzko zażartować, że największym atutem katowiczan w walce o I ligę jest… postawa Widzewa. – Musimy złapać się za ryje – mówi Adrian Błąd, kapitan GieKSy.

Cztery kolejki temu GieKSa do prowadzącego Widzewa traciła tylko punkt, mając przy tym 4 „oczka” zapasu nad Górnikiem Łęczna. Minęły niecałe trzy tygodnie, a z 4 „oczek” zapasu zrobiły się 4 punkty straty – zarówno do zespołu z Lubelszczyzny, jak i Widzewa. Na 5 kolejek przed końcem sezonu można gorzko zażartować, że największym atutem GKS-u w walce o I ligę jest… postawa Widzewa, a największym atutem Widzewa – postawa GKS-u.

[…] Jutro katowiczanie zagrają w Toruniu. Widać, że trener Górak szuka rozwiązań. W środę posadził na ławce obu napastników, na szpicę desygnując nastoletniego debiutanta Patryka Szwedzika. Pierwszy raz w tym sezonie rola zmiennika przypadła Szymonowi Kiebzakowi, dość szybko z boiska zdjęty został Arkadiusz Woźniak, do składu zaczyna się przebijać ściągnięty w końcówce zimowego okienka Danian Pavlas. Podstawową jedenastkę sympatyk GieKSy obudzony w środku nocy byłby w stanie wyrecytować z pamięci, ale wydaje się, że na finiszu sezonu ten stan może się zmienić.

[…] Teraz przed katowiczanami 9 kluczowych dni. Mecz w Toruniu z Elaną, którą Górak sam wprowadzał do II ligi, a następnie domowa konfrontacja z Widzewem, mogąca albo wstrzyknąć kolejną dawkę nadziei na bezpośredni awans, albo zredukować je do minimum.

– Przed nami 5 meczów, które mogą zadecydować o losie niejednego z nas – przyznaje Adrian Błąd.

 

sportowasilesia.pl – GKS po raz pierwszy w historii w grodzie Kopernika – zapowiedź 30. kolejki II ligi

Dla drużyny GKS-u Katowice wyjazdowy mecz z Elaną Toruń będzie w pewnym sensie historycznym wydarzeniem. Jeszcze nigdy w historii katowiczanie nie zagrali na stadionie w grodzie Kopernika.
W ekipie GieKSy przed wyjazdem do Torunia panowała pełna mobilizacja. Porażka z Górnikiem Polkowice sprawiła, że teraz katowiczanie muszą gonić wyprzedzające ich w tabeli zespoły Widzewa Łódź i Górnika Łęczna.

[…] Elana to jeden z zespołów, które nadal nie są pewne utrzymania na szczeblu centralnym. Z dorobkiem 37 punktów torunianie zajmują 16. miejsce w tabeli, więc ich sytuacja jest bardzo trudna, bo muszą swoich bezpośrednich rywali gonić i liczyć na ich potknięcia. W ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Bogusława Pietrzaka zremisowali na wyjeździe z Widzewem 1:1.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*