Marek Szczerbowski prezesem GieKSy

Dodano przez Błażej | 26 sierpnia 2019 12:49
Licznik odwiedzin: 1491

W godzinach południowych otrzymaliśmy z klubu komunikat dotyczący powołania nowego prezesa wielosekcyjnego GKS-u Katowice. Został nim Marek Szczerbowski, który od 26 sierpnia będzie zarządzać klubem.

Marek Szczerbowski posiada duże doświadczenie w zarządzaniu podmiotami sportowymi. Obejmuje ono m. in. dziewięcioletnie zarządzanie Stadionem Śląskim (dyrektor Stadionu Śląskiego w latach 2006 – 2015) i czteroletnie zarządzanie Klubem Sportowym Kolejarz 24’ Katowice (prezes, menadżer ds. sportu – w latach 2002 – 2006). Marek Szczerbowski, jako wykładowca akademicki, posiada także szeroką wiedzę dotyczącą zarządzania w sporcie. Posiada tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej i od 13 lat prowadzi zajęcia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach w Katedrze Zarządzania Sportem i Turystyką.

9 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Robson — 27 sierpnia 2019 @ 23:27

  To był jeden z moich typów i cieszę się. Mam nadzieję że pochodzenie polityczne Marka nie będzie miał nic wspólnego z rządami w GieKSie i życzę Markowi jak najlepiej ale dobra nas wszystkich.
  Tylko GieKSa

 2. Krupnik — 27 sierpnia 2019 @ 20:55

  Z braku laku …

 3. mekail — 26 sierpnia 2019 @ 22:49

  @Katowiczanin mylisz karierowiczowstwo byłego bezideowego aparatczyka sldowskiego z lewactwem. Szczerbowski był w SLD tak dawno temu, że Ty chyba wtedy jeszcze w pieluchy robiłeś. To były lata 90. i początek kolejnej dekady, gdy szyld SLD znaczył tyle co dziś PiS. Bycie w SLD oznaczało dostęp do władzy i pieniędzy. Lewactwo w tych latach to był Ikonowicz i PPS, a potem radykalni związkowcy z PPP od Ziętka, a nie nomenklatura postPZPR-owska. Fortuna jest jednak dla Gieksy złośliwa, bo wiecznie opalony Szczerbowski miał na mieście ksywę „Cygan”. Ten rozdział już w klubie przerabialiśmy. Choćby z tego względu nie sądzę, aby wieloletnia równia pochyła nagle się skończyła.
  Tyle w temacie… a od tęczy to się odpierdol, bo moja rodzina ma tradycje spółdzielczości społemowskiej 😉

 4. Dziadek — 26 sierpnia 2019 @ 19:27

  No i mamy prezesika z kolesiowskiego klucza… Od lat ten pan z zawodu jest dyrektorem, czego popadnie. Teraz posiedzi sobie na stołku dojąc z Gieksiarskich (samorządowych) pieniędzy. Jemu się nie dziwię, bo zarobi, nikt go nie rozliczy, a potem do CV sobie wpisze prezes GKS. Dziwię się tym matołom, co go na tym stołku posadzili…

 5. Marcin z Wełnowca — 28 sierpnia 2019 @ 07:03

  Trybuny my tworzymy, nie prezes.

 6. Katowiczanin — 26 sierpnia 2019 @ 18:41

  Kurwa przecież to lewak. Startował z sld. Jeszcze będzie chciał nam tu „tęczowe trybuny” robić.

 7. Roh — 26 sierpnia 2019 @ 17:07

  No ale taka o nim prawda. Wielka afera z tego kiedys była. Nierentowny stadion który nie generował żadnych przychodów, a zatrudnienie bylo tam duże. Po prostu facet zatrudniał swoich znajonych tam. Póżniej próbował się z tego tłumaczyć i na szybko ich zwalniał. Nie chciałbym zeby powielał te praktyki u nas, a mozliwosci przeciez do tego ma.

  Bardzo chciałbym napisać coś pozytywnego, no ale jak wiesz pozytywów nie ma. Jest najczarniejszy okres w histori naszego klubu. Smutne to jest.

 8. Irishman — 26 sierpnia 2019 @ 15:49

  @Roh, jak Ty kiedyś napiszesz cokolwiek pozytywnego o GieKSie to jo zaroz otwierom flaszka (abo i dwie) coby to uczcić!!! 😉 😉 😉

 9. Roh — 26 sierpnia 2019 @ 14:33

  Ciekawe czy facet będzie zatrudniał swoich znajomych w klubie tak jak to robił jak był prezesem stadionu śląskiego. Stadion był zamknięty w budowie, a zatrudnienie tam rosło.

 

Dodaj komentarz

*