Maciej Pelka arbitrem meczu z Legionovią

Dodano przez roberts | 12 września 2019 18:42
Licznik odwiedzin: 470

Arbitrem sobotniego spotkania 9. kolejki II ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Legionovią Legionowo będzie Maciej Pelka z Poznania. Na liniach asystować mu będą Maciej Śliwiński oraz Rafał Pater, natomiast rolę arbitra technicznego pełnić będzie Eliasz Pawlak.

Maciej Pelka od 4 sezonów regularnie sędziuje spotkania na szczeblu centralnym. W drugiej lidze udało mu się zadebiutować już w wieku 26 lat, kiedy to w sezonie 2015/16 został wyznaczony na arbitra głównego spotkania Puszcza Niepołomice – GKS Tychy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Pelka sięgał do swojej kieszonki po żółte kartki czterokrotnie, a za każdym razem napominani byli jedynie zawodnicy gospodarzy.

Po stosunkowo szybkim osiągnięciu statusu sędziego na szczeblu centralnym jego kariera wyhamowała i jak na razie czeka on na swój kolejny awans, który mógłby go przybliżyć do grupy sędziów zawodowych. W swojej dotychczasowej przygodzie z gwizdkiem Maciej Pelka może się pochwalić 37 meczami poprowadzonymi na poziomie II ligi, w których 197 razy napominał zawodników żółtymi kartkami, co daje mu dość wysoką średnią 5,32 na mecz.

W ubiegłym sezonie arbiter z Poznania poprowadził łącznie 11 spotkań (10 II liga, 1 PP), w których pokazał 52 żółte i 3 czerwone kartki, a także podyktował 5 rzutów karnych. Jest to już kolejny w tym sezonie sędzia, który jak dotąd nie miał okazji prowadzić meczu z udziałem GKS-u Katowice. Oby więc ten premierowy występ Macieja Pelki na Bukowej okazał się dla nas szczęśliwy.

Raport kartkowy

Żaden z zawodników „GieKSy nie musi pauzować w sobotę z powodu nadmiaru uzbieranych kartek, natomiast w zespole naszych rywali przymusowy odpoczynek czeka obrońcę Rafała Maślankę, który w ubiegłym tygodniu w meczu przeciwko Widzewowi Łódź zobaczył czerwoną kartkę za wybicie piłki ręką z linii bramkowej.

Stan kartek w naszym zespole po 8 kolejkach prezentuje się następująco:

Kacper Michalski – 4 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK
Michał Gałecki – 2 ŻK
Grzegorz Rogala – 2 ŻK
Szymon Kiebzak – 2 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Bartosz Mrozek – 1 ŻK
Zbigniew Wojciechowski – 1 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 1 ŻK
Radek Dejmek – 1 ŻK
Łukasz Wroński – 1 ŻK
Maciej Stefanowicz – 1 ŻK

Pogoda

Sobotni mecz będzie rozgrywany w temperaturze wynoszącej około 18 stopni Celsjusza i częściowym zachmurzeniu. Szanse na opady deszczu wyniosą zaledwie 10%.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*