Łukasz Konefał nowym bramkarzem GieKSy

Dodano przez kosa | 17 stycznia 2020 22:50
Licznik odwiedzin: 449

Łukasz Konefał podpisał z GKS-em Katowice kontrakt, który będzie obowiązywał do dnia 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia.

Osiemnastolatek to wychowanek Stali Stalowa Wola, a od jesieni 2017 roku był zawodnikiem pierwszej drużyny tego klubu. Pomimo młodego wieku, rozegrał już 20 spotkań na poziomie 2. ligi. Jego udane występy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski do lat 18.

Zawodnikiem interesowaliśmy się już latem 2019 roku kiedy podjęliśmy strategiczną decyzję o obsadzie bramki zawodnikami o statusie młodzieżowca. Wówczas jednak jego sprowadzenie nie było możliwe. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu udało się podjąć rozmowy ze Stalą Stalowa Wola i zaprosić zawodnika do udziału w treningach od początku zimowych przygotowań. Po pozytywnym przejściu testów zdecydowaliśmy się na półroczne wypożyczenie z zagwarantowaniem sobie prawa pierwokupu zawodnika. Decyzja o sprowadzeniu do klubu Łukasza Konefała została podjęta w świetle skrócenia przez klub wypożyczenia Konrada Piskorza – powiedział Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GieKSy.

Jestem zadowolony z podpisania kontraktu, bo GKS to wielka marka, której się nie odmawia. Powoli aklimatyzuję się już w Katowicach. Moja nowa drużyna jest bardzo solidna. Co do mnie to mam już pewne doświadczenia z boisk 2. ligi, ale wiem, że czeka mnie wiele pracy, by wskoczyć do podstawowego składu – powiedział Konefał.

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Mecza — 20 stycznia 2020 @ 20:50

  @Mleczak – taka sama jak nasz awans…

 2. polonezcaro — 19 stycznia 2020 @ 20:32

  Co jest nie tak z naszą akademią, że musimy sprowadzać wychowanków innych klubów?

 3. Mleczak — 19 stycznia 2020 @ 09:51

  a Frankowski…nie ma niczego zagwarantowanego, musi pokazać, że zasługuje na grę, a rywalizacja na pewno mu w tym pomoże. Konefał na razie będzie trzeci, życzę im powodzenia.

  Bardziej mnie interesuje czy jest szansa zatrzymać Mrozka na kolejny sezon?

 4. tomassi — 18 stycznia 2020 @ 22:25

  a Frankowski?
  chyba mamy młodego następcę na bramce

 5. pablo eskobar — 18 stycznia 2020 @ 15:02

  Powodzenie młody

 

Dodaj komentarz

*