Lubujący się w kartkach sędzia poprowadzi mecz z Gryfem

Dodano przez roberts | 21 listopada 2019 18:04
Licznik odwiedzin: 351

Ostatnie ligowe spotkanie na Bukowej w tym sezonie, w którym GKS Katowice podejmować będzie Gryfa Wejherowo, poprowadzi Paweł Horożaniecki z Żar. Na liniach pomagać mu będą Michał Gogolewski i Marcin Czerwiński, a rolę arbitra technicznego pełnić będzie Jarosław Gałązka.

Dla Pawła Horożanieckiego sobotni mecz w Katowicach będzie ósmym w aktualnie trwającym sezonie, który poprowadzi w roli arbitra głównego. Nie będzie to pierwszy mecz GieKSy sędziowany przez Pawła Horożanieckiego w bieżących rozgrywkach na szczeblu drugiej ligi. Mieliśmy okazję spotkać się z tym arbitrem na początku października przy okazji wizyty w Polkowicach w ramach 12. kolejki ligowej. Odnieśliśmy wtedy bardzo ważne zwycięstwo po golu w końcówce spotkania Szymona Kiebzaka. Niestety Paweł Horożaniecki, nie szczędził nam żółtych kartek. Mecz z Górnikiem Polkowice aż pięciu z naszych zawodników okupiło indywidualnymi karami. Miejmy nadzieję, że w sobotniej rywalizacji z Gryfem Wejherowo arbiter z Żar będzie zdecydowanie rzadziej sięgać do swojej kieszonki. Jest to o tyle ważne, że czwórka naszych zawodników: Michalski, Rogala, Stefanowicz i Mrozek jest o jedną kartkę od zawieszenia i możemy któregoś z nich nie zobaczyć w ostatnim meczu w tym roku, który czeka nas za tydzień w Bytowie. Abstrahując od naszego meczu w Polkowicach, to statystyki Horożanieckiego z pozostałych spotkań wyglądają co najmniej zastanawiająco. 36-letni sędzia pokazał już w tym sezonie w sumie 49 żółtych kartek (!), co daje mu bardzo wysoką średnio aż 7 napomnień na mecz. Nie dziwi zatem, że Paweł Horożaniecki w dotychczasowej swojej karierze sędziował najwyżej drugą ligę, w której uzbierał i tak ledwo 19 spotkań.

Gryf Wejherowo miał okazję trochę częściej spotykać się z Pawłem Horożanieckim i były to dla nich bardzo udane mecze. Można śmiało powiedzieć, że jest on dla nich szczęśliwym arbitrem. Gryf wygrał wszystkie z trzech spotkań prowadzonych przez arbitra z Żar, aplikując łącznie swoim rywalom 9 bramek. Pokonali Błękitnych Stargard 2:0, Ruch Chorzów 3:2 oraz Znicz Pruszków 4:1. Wszystkie z tych meczów miały miejsce w ubiegłym sezonie drugiej ligi.

Raport Kartkowy

Żaden z naszych graczy nie jest zawieszony na sobotnie spotkanie z Gryfem, a po odpokutowaniu zawieszenia wraca już do składu GieKSy Szymon Kiebzak. Podobna sytuacja panuje w obozie gości, którzy zjawią się na Bukowej w pełnym składzie personalnym.

Stan kartek po rozegranych 17. kolejkach:

Kacper Michalski – 7 ŻK + 1 CK
Szymon Kiebzak – 4 ŻK
Michał Gałecki – 4 ŻK
Grzegorz Rogala – 3 ŻK
Maciej Stefanowicz – 3 ŻK
Bartosz Mrozek – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK + 1 CK
Zbigniew Wojciechowski – 2 ŻK
Daniel Rumin – 2 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 2 ŻK
Patryk Grychtolik – 2 ŻK
Radek Dejmek – 2 ŻK
Łukasz Wroński – 1 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK
Marcin Urynowicz – 1 ŻK
Arkadiusz Jędrych – 1 ŻK
Adrian Błąd – 1 ŻK
Dawid Rogalski – 1 ŻK

Pogoda

Warunki atmosferyczne jak na końcówkę listopada zapowiadają się naprawdę przyzwoicie. Temperatura wynosić będzie w okolicach 8 stopni Celsjusza, a zachmurzenie będzie niewielkie. Brak opadów deszczu.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*