Krzysztof Pieczyński: wsparcie dla klubu to decyzja z grudnia

Dodano przez Marcin | 25 marca 2020 19:51
Licznik odwiedzin: 948

Kilkanaście godzin temu media obiegła informacja dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego spółki GKS GieKSa Katowice kwotą 3 000 000 (trzy miliony) złotych. Akcje zakupiło Miasto Katowice.

Decyzja wywołała spore poruszenie ze względu na fakt trwającego w Polsce stanu epidemii i toczącej się w tym temacie walki na wielu różnych (w tym ekonomicznych) polach. Zarówno niektórzy radni miasta Katowice, jak i przedstawiciele ruchów miejskich, krytycznie odnieśli się do tej decyzji. Nas również zdziwił czas, w jakim ta decyzja została podjęta, dlatego o komentarz do całej sprawy poprosiliśmy Krzysztofa Pieczyńskiego – radnego miasta Katowice z ramienia Forum Samorządowego oraz Przewodniczącego Komisji Kultury, Promocji i Sportu:

„Faktycznie jeśli spojrzeć jedynie na suchą informację, która brzmi >>miasto przekazuje trzy miliony złotych na GKS<< to można się zarówno zdziwić, jak i oburzyć. Tym bardziej jeśli takie informacje publikowane są w tak szczególnym czasie jak trwająca epidemia koronawirusa. Ja takie zaniepokojone głosy w pełni rozumiem. Chciałbym jednak wyjaśnić, że kwota trzech milionów złotych, przeznaczona na podwyższenie kapitału zakładowego spółki GKS-u była zapisania w projekcie budżetu Miasta Katowice na rok 2020. Co więcej, uchwała budżetowa została przyjęta w grudniu 2019 bez żadnych głosów sprzeciwu jeśli chodzi o radnych Miasta Katowice. Aby formalnie zrealizować to zadanie, do każdej takiej uchwały finansowej musi dojść zarządzenie wykonawcze prezydenta, co jest po prostu konsekwencją wcześniej podjętej uchwały. Proszę pamiętać, że wielosekcyjny GKS Katowice to  spółka miejska i wszelkie zobowiązania GKS-u są tym samym zobowiązaniami miasta. Chciałbym również jasno i wyraźnie podkreślić, że Miasto Katowice realizuje szereg działań mających na celu walkę z epidemią koronawirusa w naszym mieście i kraju. Miasto zakupiło 100 tys. sztuk maseczek, które trafią do policji, ZZM, MZUiM, Straży Miejskiej, OSP, a także Szpitala Murcki, który dodatkowo otrzymał dotację 180 tys. złotych na zakup niezbędnego na ten moment sprzętu. Prowadzone są intensywne prace nad specjalnym miejskim pakietem dla przedsiębiorców, a specjalne służby miejskie prowadzą na szeroko zakrojoną skalę działania czyszczenia i dezynfekowania przystanków, publicznych toalet, placów zabaw czy elementów małej architektury. Nad kolejnymi działaniami trwają prace, o których Miasto na bieżąco będzie informować”.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. dako — 11 października 2020 @ 14:22

  to jaki mamy teraz zakladowy czy to dodruk akcji ?

  dopoki nie rozlicza eurokomisarz ze zlodziejstwa to tak bedzie

 2. Irishman — 26 marca 2020 @ 02:53

  Ten wirus w końcu zdechnie! Tym szybciej im bardziej będziemy się izolować od innych. To nie jest tak, ze świat, że jakieś tam rządy z nim walczą, bo tylko my, szarzy ludzie przestrzegając rygorystycznie zasad możemy z nim wygrać.

  Ale też nie popadajmy w absurd, że wszystko co nie jest związane z nim trzeba zaorać! On zdechnie, a my zostaniemy, w takiej rzeczywistości jaką sobie stworzymy.

 3. Kato64wice — 26 marca 2020 @ 00:32

  Na 100lecie tego gówna musiała wybuchnąć epidemia na świecie, wirusowi dali numer 19 w roku 2020, przypadek?
  Nie sądzę (19💩20)

 

Dodaj komentarz

*