[KONFERENCJA] Dyrektor, trener i kapitan o przyszłym sezonie

Dodano przez Toczmek | 29 lipca 2021 14:00
Licznik odwiedzin: 801

W czwartek 29 lipca odbyła się konferencja w klubie zapowiadająca sezon 2021/22. Poniżej krótka relacja z wydarzenia.

Równo o godzinie 13:30 na sali zjawił się trener Rafał Górak, dyrektor Robert Góralczyk, kapitan Arkadiusz Jędrych oraz rzecznik Michał Kajzerek. Na początku konferencji Michał Kajzerek poinformował oficjalnie, że nowym partnerem technicznym klubu została firma Hummel i w takich też strojach wszyscy obecni się zjawili.

Przemowę rozpoczął dyrektor Góralczyk, dziękując całej grupie osób z klubu za wspólną realizację planu dwuletniego. Dyrektor: „Budowanie zespołu odbywa się na zasadzie dobieraniu zawodników do konkretnych pozycji i w takim kierunku będziemy szli w przyszłości. Byliśmy zmuszeni zastąpić wartościowych zawodników, którzy odeszli. Rozpoczynając od Mrozka, który miał duży udział przy awansie, a zastąpił go Kudła. Liczymy na dobrą rywalizację na tej pozycji. Grychtolika, który dalej szuka klubu, zastąpił Paweł Gierach, jest on korzystnym transferem dla klubu. W miejsce Mateusza Brody, który został wypożyczony do Podhala Nowy Targ, pozyskaliśmy Huberta Sadowskiego. Michała Gałeckiego zastąpił Oskar Repka, który ma wzmocnić rywalizację z Bartoszem Jaroszkiem. Ostatnim wzmocnieniem jest Filip Szymczak, który grał już w ekstraklasie oraz nawet zadebiutował w europejskich pucharach. Okienko jeszcze jest otwarte, wykazaliśmy się cierpliwością i nie pozyskaliśmy jeszcze zawodnika, natomiast przyszły tydzień ma dać informacje co do ewentualnego wzmocnienia oraz Patryka Szwedzika, który mierzy się z urazem. Puenta, sezon znowu pierwszoligowy, naszym planem jest to, abyśmy realizowali strategię rozwoju klubu w ramach możliwości i szli do przodu zgodnie z racjonalnym zarządzaniem klubem. My chcemy dążyć do najwyższych celów, natomiast porównując do olimpiady, wszyscy dookoła czasem wyznaczają cele wyższe niż możliwości. Jesteśmy w pełni gotowi i zapraszamy wszystkich na stadion już w sobotę”.

Trener Górak rozpoczął od omówienia przygotowań, które trwały 4 tygodnie. Szkoleniowiec: „Obóz w Katowicach, bardzo dobre boiska do dyspozycji, 5 meczów kontrolnych, wszystko udało się dobrze zorganizować. Zawodnicy, którzy doszli, nie wywracają kadry do góry nogami, ci, którzy wywalczyli awans, dostają szansę pokazać swoje umiejętności ligę wyżej”.

Na koniec Arkadiusz Jędrych krótko podsumował, że drużyna jest gotowa do sezonu.

Konferencję zamknął Kajzerek, informując o aktualnych sponsorach i partnerach klubu. Pytań od dziennikarzy nie było.

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*