Kolejny remis Banika na wyjeździe

Dodano przez Misiek | 31 maja 2020 15:23
Licznik odwiedzin: 147

Banik Ostrava po powrocie do grania zremisował drugie spotkanie z rzędu. Tym razem punktami podzielili się z FC Fastav Zlin, który obecnie trenuje Bohumil Panik, czyli były szkoleniowiec Banika.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla piłkarzy z Ostravy, bo już w piątej minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adam Janos. Po wznowieniu z autu dostał piłkę pod nogi i strzałem z ponad 30 metrów pokonał bramkarza, umieszczając piłkę w prawym rogu bramki. W 14.minucie Vakhtang Chanturishvili prawie doprowadził do wyrównania, jednak Jan Lustuvka popisał się wspaniałą paradą i wybronił strzał, który leciał tuż przy lewym słupku. Chwilę później Jiri Fleisman, próbował swoich sił strzałem w lewe okienko, ale Stanislav Dostal wybił na rzut rożny. Był to ostatni celny strzał w pierwszej połowie meczu. Po zmianie stron Banik bardzo dobrze się bronił, aby nie doprowadzić do wyrównania. W 60. minucie strzał Patrizio Stronati został zablokowany przez obrońcę, który wślizgiem oddalił niebezpieczeństwo. W dalszej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i wszystko wskazywało na to, że Banik wróci do Ostravy z kompletem punktów. Wszystko zmieniło się w 90. minucie spotkania, gdy po mocnym strzałem na dalszy słupek Adnan Dzafic doprowadził do wyrównania. Chwilę później sędzia zakończył mecz i zespoły musiały podzielić się punktami. Jest to drugi remis Banika i drugi raz z zespołem ze strefy spadkowej.

Kolejne spotkanie Banik rozegra już środę 03.06.2020 o godzinie 18:00 na własnym stadionie z wiceliderem Victorią Pilzno.

FC FASTAV ZLÍN  FC BANÍK OSTRAVA 1:1 (0:1)

Bramki: 90. Džafič – 5. Jánoš.

FC Fastav Zlín: Dostál – Cedidla (75. Matejov), Buchta, Simerský, Jiráček – Fantiš (46. Džafić), Hlinka, Conde (77. Martínez), Čanturišvili (67. Ikaunieks) – Janetzký (46. Jawo), Poznar.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Svozil, Stronati – Fillo, Jánoš, Hrubý (73. O. Šašinka), Jirásek (88. Procházka), Fleišman – de Azevedo (55. Reiter), Smola (73. Baroš).

Żółte kartki: Cedidla, Janetzký, Poznar, Martinez – Fillo, Fleišman, Stronati.