[KIBICOWSKO] Tolerowani przez Lecha

Dodano przez kosa | 25 września 2019 08:00
Licznik odwiedzin: 884

Warta jest starym, zasłużonym klubem, który dwa razy sięgnął po mistrzostwo Polski oraz pięć razy był wicemistrzem.

Zespół „Zielonych” aktualnie kojarzy się raczej z dziadkami, którzy chcą obejrzeć futbol. W Poznaniu jest jeden klub — wie to nawet niewielka grupa zapaleńców Warty, jednak cały czas próbują coś działać, choć w ostatnim czasie nie wychodzi im to za dobrze. Chwilę wcześniej kojarzyli się z regularnego, niewielkiego młynka, ale za to zawsze z estetyczną i miłą dla oka oprawą. Dawniej ich zgodą była Obra Kościan, z którą sporo się odwiedzali i wypili sporą ilość alkoholu, jednak i to nie przetrwało.

Lech ich po prostu toleruje i daje im działać, tym bardziej że podczas przyjeżdżania zgód do „Ogródka” (Arka Gdynia, Cracovia, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ŁKS Łódź czy kiedyś Zagłębie Lubin) na stadionie Warty lub gdy wynajmowali stadion Kolejorza, Pyry zawsze wspierały w bardzo dobrych liczbach swoich przyjaciół lub zapewniali wielu ekipom niezapomniane atrakcje, kiedy jechały one na Wartę.

Kibice Warty w Katowicach najliczniej się stawili w 2007 roku, kiedy wygraliśmy spotkanie 1:0. W 2010 roku zawitali na zakazie w 11 osób i mogli liczyć na naszą gościnność, ze względu na brak sektora gości.

Eric Cantona

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*