[KIBICOWSKI RAPORT] Jantor – Grudziądz – Rybnik

Dodano przez kosa | 14 października 2020 08:00
Licznik odwiedzin: 620

Niestety z powodu bardzo aktywnego okresu (oby było tak już zawsze!) musiałem trochę przystopować z dzielnicowymi raportami. Liczę, że teraz będę nadawać już bez przestojów. Zaczynamy!

1. Los chciał z nas zadrwić, a o dziwo sprezentował nam całkiem miły dzień. Hokejowa GieKSa z powodu braku możliwości rozgrywania swoich spotkań w Satelicie, musiała się przenieść na obiekt Naprzodu Janów na Nikiszowcu.
Pojechaliśmy tam w około 500-600 osób podstawionymi autobusami, a przed halą już od kilku godzin stała ekipa, żeby podkreślić jak, obecnie wygląda sytuacja w mieście. Całkiem ciekawie dopingowało się GKS w hali, gdzie na co dzień mecze rozgrywa nasz wróg. Na uznanie zapracował Giszowiec, którego było najwięcej; Burowiec, który zostawił po sobie najwięcej różnych niespodzianek na hali oraz Jaworzno, które z wszystkich FC wystawiło najlepszy skład. Nasza przygoda z Jantorem pewnie się już skończyła, bo płaczki z Naprzodu poskarżyły się u każdego dziennikarza i radnego w mieście. W tym samym dniu gra KSG z Wisłą, na którym miała pojawić się spora delegacja naszych kibiców. Jednak w myśl zasady – najpierw GKS, a potem zgody, wybraliśmy spotkanie na Jantorze. Wiele ekip i osób niestety często o tym zapomina, wybierając sobie lepsze mecze zgód zamiast swoich klubów. Na GieKSie czegoś takiego nie ma i niech każdy, komu czasami zdarza się o tym zapominać, sobie to zakoduje!

.

2. W kolejnym dniu odbyło się spotkanie GieKSy na Bukowej 1. Nie chce nawet próbować mówić o wyniku, bo każdy wie, co się ostatnio wyrabia w meczach u siebie. Na meczu zadebiutowały flagi Siemianowic oraz Jurajskiej GieKSy i to najważniejszy aspekt tego spotkania. O FC trzeba dbać!

3. Na trasie doszło do spotkania z Ruchem. Razem z ROW-em udaje nam się wyczaić kibiców Ruchu wracających z pewnego miejsca. Doszło do szybkiego dymu i naszej wygranej. Brawo PNG i GRR!

.

4. GIEKSA ON TOUR! W końcu po półrocznej przerwie mogliśmy zaliczyć jakieś wyjazdowe spotkanie naszego klubu. Środowy termin oraz Grudziądz to raczej nie jest dobra opcja, aby zrobić mega liczbę, więc pojechał nasz trzon wyjazdowy w liczbie 112 osób (3 FCB+1KSG). Wyjazd spokojny, doping jak na miejsce poprawny, wynik taki jak powinien, więc nic tylko się cieszyć i czekać na kolejne wyjazdy.

.

5. Kolejny mecz GieKSy na Bukowej miał już trochę ciekawszy przebieg niż ostatnie spotkanie (poza wynikiem, no ale takie życie GieKSiarza). Na Bogucicach odbyła się zbiórka ponad setki kibiców identyfikujących się z grupą „Młode Katowice” które miały pierwszą rocznicę działalności. Było piro, okrzyki, transparent i przemarsz przez miasto, więc wszystko, co powinno się znaleźć na takiej imprezie. Na meczu doping już trochę lepszy (chociaż grupa mająca urodziny nie zawsze angażuje się w niego tak, jak powinna!!!). W trakcie meczu uczymy się przyśpiewki, która wjechała już w Grudziądzu. W trakcie nauki GieKSie udaje się strzelić bramkę (ta sama sytuacja była także na wyjeździe), więc to dobry prognostyk. Podobna sytuacja miała miejsce prawie 10 lat temu w Szczecinie z przyśpiewką „I tylko GieKSa na dobre i na złe”. Na meczu najwięcej kibiców reprezentowało Mysłowice, więc w trakcie spotkania pozdrowiliśmy ten FC. Według mnie to dobre rozwiązanie, by docenić ludzi, którzy przychodzą na Blaszok. Każdy FC czy dzielnica, której jest więcej powinna mieć swój czas na Blaszoku, by się zaprezentować wokalnie. To wzmacnia doping, motywuje dany rejon do dalszego działania i nakręca resztę! Pozdrowiliśmy również naszego kibica – Poniedziała, który wygrał swoją walkę na FEN-ie.

.

6. Jak zawsze pojawiło się trochę nowych prac na naszych murach.

...

7. Wspieraliśmy też nasze zgody. Jak zawsze byliśmy obecni na meczach Banika, które nie kolidowały z naszymi!

.

8. W 130 osób wspieraliśmy ROW Rybnik w domowym meczu z Ruchem Chorzów. Podróż spokojna, chorzowskich zero na meczu i trasie.

.

BGC64

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Tom — 14 października 2020 @ 11:30

    Bravo fajne wycieraczki na buty wiszą na płocie fot.3

 

Dodaj komentarz

*