Kibicowski alfabet 2017

Dodano przez Klaudia | 29 grudnia 2017 10:14
Licznik odwiedzin: 2855

Rok 2017 obfitował w masę różnego rodzaju wydarzeń. Z czym mnie kojarzą się poszczególne litery alfabetu?

 

A, jak awans

…czyli coś, na co czekał każdy z nas. Pogrzebane nadzieje w czerwcu na pewno zapamięta każdy z nas, jednak miejmy nadzieję, że rok 2018 będzie wreszcie przełomowym rokiem w historii GieKSy.

B, jak Bytów

…czyli 723 osoby. 723. Siedemset dwadzieścia trzy. Który klub może się pochwalić taką liczbą wyjazdową (biorąc pod uwagę również ilość kilometrów do pokonania) po kilkunastu latach w I lidze? Odpowiedź: żadna! Brawo GieKSa!

C, jak Czerwiński

…czyli Alan Czerwiński. Mimo, że nie ma go już w GieKSie, to na pewno każdy miło wspomina tę osobę. Postęp, jaki zrobił w grze porównując jego początki, a późniejsze gryzienie trawy jest zdecydowanie imponujące. Nie bez powodu zdobył dwa razy z rzędu tytuł „Najlepszego Piłkarza Roku” w plebiscycie Złote Buki. Człowiek skromny, a jednocześnie z tak ogromnym talentem. Raz jeszcze – wszystkiego dobrego, Alan!

D, jak derby

…czyli moje pierwsze w życiu derby! Co prawda do klimatu derbów sprzed tych 14 lat nie ma co ich porównywać, ale… i tak wreszcie się doczekałam!

E, jak emocje

…czyli coś, czego nie braknie w tym klubie nigdy.

F, jak forumGieKSy

…czyli mój poranek, południe i wieczór z opcją „odśwież”. Jak już sprytnie zauważono powoli niestety umiera ono śmiercią naturalną, jednak wierzę, że starzy wyjadacze jeszcze przynajmniej parę lat utrzymają taki poziom malkontenctwa i szydery na forum, jak do tej pory 🙂

G, jak Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka

…czyli jak co roku, tak i tym razem odwiedziliśmy Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, aby umilić najmłodszym świąteczny czas. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych akcji, bo wiem, że te parę godzin jest cholernie cieszące dla dzieciaków, dlatego też koniecznie musiała się znaleźć wzmianka o tym w moim alfabecie.

H, jak hokej

…czyli sekcja hokeja przyciąga do siebie coraz to większą ilość osób. Trzeba przyznać, że miło się ogląda zaangażowanie na tafli, co na pewno będzie owocowało frekwencją na następnych spotkaniach.

I, jak… i nie wiem co tu wpisać 🙂

J, jak JEDEN PROCENT PODATKU!

…czyli ze zbliżającym się Nowym Rokiem przypominam o przekazaniu swojego 1% dla Asi – naszej najwierniejszej kibicki z sektora rodzinnego. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

K, jak kibice GieKSy

…czyli najwytrwalsi i najmocniej wierzący ludzie na całym świecie, bo i jak inaczej nazwać 13 lat czekania na Ekstraklasę?

L, jak liga

…czyli jeszcze 3 miesiące i walczymy! 🙂

M, jak Młoda GieKSa

…czyli Akademia Piłkarska skupiająca 630 dzieciaków – dziewczynki i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Powód do dumy!

N, jak „Nowe Barwy Tego Miasta”

…czyli najlepsza według mnie prezentacja nowych strojów piłkarskich. Spośród wszystkich tych, które się do tej pory odbyły, ta zdecydowanie zostanie w mojej głowie najdłużej.

O, jak Osiedle Zalesie

…czyli firma, która zajęła główne miejsce na koszulkach naszych zawodników w tym roku. Dziękujemy!

P, jak Paderewa

…czyli dzielnica, która odrodziła się w takiej skali, że pewnie nikt się tego nie spodziewał. Z miejsca, gdzie ciężko było zebrać 5 osób nagle wyrosła potęga wśród katowickich dzielnic. Dla osób, które się do tego przyczyniły należą się wielkie brawa!

R, jak rolba

…czyli największa atrakcja na hokeju! Sami powiedzcie, kto rezygnuje z przerwy tylko po to, żeby popatrzeć, jak te cudowne urządzenie jeździ po tafli? 😉

S, jak siatkówka

…czyli sport, za którym nie przepadam – nie ma co ukrywać. Od dziecka nienawidziłam zajęć na WF-ie, gdzie graliśmy w siatkówkę, a i unikałam meczów transmitowanych w telewizji. Co jednak, kiedy siatkówka staje się nagle częścią Twojego klubu? A no to, że akceptujesz ten sport, wierzysz w zwycięstwo, a i powiem więcej – zaczynasz nawet go lubić. Dzięki GieKSa, za zmianę mojego podejścia! 🙂

T, jak transfery

…czyli ich trafność lub jej brak to kwestia indywidualnego podejścia każdego z nas. Warto jednak nadmienić, że tegoroczne transfery zostały ogłoszone w świetny sposób. Każdy nowy dzień rozpoczynał się od wiadomości o tym, kto zasili szeregi GieKSy. Bardzo mi się to podobało.

U, jak Ultras GieKSa’03

…czyli ci, którzy jeszcze nigdy nie zawiedli. Grupa, która swoim działaniem kolejny raz pokazała nam, że niezależnie od tego, jak jest, zawsze będą zasuwać na dobre imię GieKSy.

W, jak Wojciech Cygan

…czyli prezes, który spełnił swoją misję w 200 procentach. Uporządkował klub i w takim stanie go pozostawił. Dzięki jego rządom GieKSa wreszcie wyszła na prostą, za co wszyscy powinniśmy być mu wdzięczni do końca naszych dni.

Z, jak Złote Buki

…czyli coroczny plebiscyt nie mógł oczywiście zostać pominięty i w tym roku. Co najważniejsze, powróciliśmy do wręczania statuetki w kategorii „Super Buk”, którą w tym roku w pełni zasłużenie otrzymał Jan Furtok!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*