Kibicowska historia GieKSy według TMK – część 14

Dodano przez Marcin | 9 maja 2020 09:00
Licznik odwiedzin: 692

Przedłuża się przerwa w rozgrywkach, a co za tym idzie – wzrasta nasza kreatywność w wymyślaniu ciekawych treści, które mają umilić Wam okres bez piłkarskich spotkań. Wracamy więc z naszym cyklem poświęconym najpopularniejszemu miesięcznikowi kibicowskiemu w Polsce – „To My Kibice”.

Prezentujemy w nim informacje związane z GieKSą, które publikowane były w TMK. Tym razem pod lupę bierzemy rok 2019, ale wszystkie wcześniejsze części cyklu, ukazujące publikacje od numeru 0 wydanego w 2001 roku znajdziecie TUTAJ.

W styczniu 2019, a był to 208 numer TMK, znalazła się jedna informacja o naszych kibicach. Była to relacja kibiców ŁKS-u Łódź z wyjazdu do Katowic. Było to pierwsze spotkanie pomiędzy naszymi drużynami po 9 latach przerwy. 

.

W lutym zabrakło wzmianek o GieKSie, natomiast w marcu (numer 210) mogliśmy przeczytać szczegółowe podsumowanie rundy jesiennej 2018/2019 w naszym wykonaniu. W dziale „20 lat temu” znalazł się również opis kibiców Stomilu z wyjazdu do Katowic.

.

.

W kwietniowym numerze, czyli wydaniu numer 211 również mogliśmy poczytać o GieKSie, a konkretnie przeczytać relację z naszego wyjazdu do Jastrzębia, gdzie mierzyliśmy się z miejscowym GKS-em. 

.

W maju 2019 roku ukazał się 212 numer miesięcznika „To My Kibice”. Niestety nie znalazła się w nim żadna wzmianka ani relacja dotycząca kibiców GieKSy. Inaczej było na szczęście miesiąc później. W czerwcowym numerze 213, na stronie 21 znalazła się nasza relacja z najazdu na Poznań i meczu z Wartą. Meczu, po którym wiara w utrzymanie była stosunkowo silna…

.

Lipiec 2019 przyniósł nam 214 numer TMK. I mimo iż było to bardzo fajne wydanie, obfitujące w bardzo obszerne relacje z finału Pucharu Polski oraz ciekawe relacje z niższych lig, nie znalazło się w nim nic o GieKSie. Drugi wakacyjny miesiąc i wydany w nim 215 numer „To My Kibice” to bardzo ciekawy ranking „LIGA ULTRAS”, w ramach którego nasza kibicowska postawa została wysoko oceniona i doceniona. 

.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. W 216 numerze kibice GieKSy mogli za to wrócić pamięcią do starych, pięknych czasów za sprawą pięknego „składaka” kilku starych fotek opatrzonych naszym herbem. W dziale „20 lat temu!” pojawiła się natomiast relacja z naszego spotkania z ŁKS-em.

.

.

Październik 2019 roku to również 217 numer popularnego kibicowskiego miesięcznika. Mogliśmy wtedy znaleźć w nim jedynie relację dotyczącą GieKSy z działu „20 lat temu!”.

.

Listopad – numer 218, a w nim: relacja z hitowego pojedynku przy Bukowej 1 z Elaną Toruń oraz wizyta kibiców GieKSy i zgód pod stadionem przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie:

..

.

W ostatnim miesiącu roku (numer 219) znalazła się relacja z naszego najazdu na Rzeszów:

Rok 2019 zakończył 219 numer kibicowskiej gazetki, a nam skończyły się numery do zeskanowania, dlatego mamy nadzieję, że piłkarze wrócą za chwilę na boiska, kibice na trybuny, a kolejne historyczne podsumowanie oparte na skanach z „To My Kibice” przeprowadzimy w styczniu 2021, kiedy to powspominamy rok 2020. A na razie: dzięki za te 14 części cyklu!

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*