Jacek Lis rozjemcą niedzielnego meczu ze Skrą

Dodano przez roberts | 4 czerwca 2020 21:00
Licznik odwiedzin: 209

Spotkanie 24. kolejki pomiędzy Skrą Częstochowa a GKS-em Katowice poprowadzi sędzia Jacek Lis z Rudy Śląskiej. Na liniach asystować mu będą Daniel Wiejowski i Marcin Kasprzyk, a w rolę arbitra technicznego wcieli się Rafał Rokosz.

Jacek Lis to doświadczony na froncie drugoligowym arbiter, na którym sędziuje już od 12 lat i zdołał uzbierać 78 prowadzonych spotkań na tym poziomie. Jego największymi osiągnięciami w dotychczasowej karierze jest prowadzenie jako arbiter główny meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Chojniczanką Chojnice w 2015 roku i dwóch spotkań w 1. lidze w sezonie 2015/16 (Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów, Arka Gdynia – Miedź Legnica).

W aktualnie trwającym sezonie drugiej ligi Jacek Lis miał okazję prowadzić sześć spotkań, w których pokazał 26 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Niepokojące mogą być natomiast jego statystyki odgwizdywanych rzutów karnych, których średnio dyktuje jeden na mecz. Co ciekawe, połowa ze wszystkich meczów prowadzonych przez Jacka Lisa w bieżących rozgrywkach była z udziałem Garbarni Kraków. Krakowianie wszystkie te mecze wygrali.

Niedzielny mecz w Częstochowie będzie natomiast pierwszym w historii, który poprowadzi nam ten arbiter. Jak dotąd nie mieliśmy ani jednej okazji na spotkanie z Jackiem Lisem, głównie przez to, na jakim poziomie dotychczas „gwizdał”. Dla Skry będzie to już 4 okazja do spotkania z rozjemcą z Rudy Śląskiej. Częstochowianie jak dotychczas mają raczej pozytywne wspomnienia, ponieważ wygrali dwa z trzech prowadzonych przez niego meczów.

Raport Kartkowy

W Częstochowie żaden z zawodników GieKSy nie jest zmuszony pauzować za nadmiar uzbieranych kartek, a do składu po odpokutowaniu zawieszenia wraca Maciej Stefanowicz. Niepokojąco natomiast wygląda liczba piłkarzy zagrożonych potencjalną absencją w meczu 25. kolejki ze Stalą Rzeszów. Są to: Michał Gałecki, Grzegorz Rogala, Arkadiusz Woźniak i Bartosz Mrozek.

W Skrze Częstochowa nikt nie pauzuje.

Stan kartek po rozegranych 23. kolejkach:
Kacper Michalski – 9 ŻK + 1 CK
Michał Gałecki – 7 ŻK
Szymon Kiebzak – 4 ŻK
Maciej Stefanowicz – 4 ŻK
Grzegorz Rogala – 3 ŻK
Bartosz Mrozek – 3 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK + 1 CK
Zbigniew Wojciechowski – 2 ŻK
Daniel Rumin – 2 ŻK
Patryk Grychtolik – 2 ŻK
Radek Dejmek – 2 ŻK
Dawid Rogalski – 2 ŻK
Adrian Błąd – 2 ŻK
Arkadiusz Jędrych – 2 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK
Marcin Urynowicz – 1 ŻK
Łukasz Wroński – 1 ŻK

Pogoda

Mecz rozgrywany będzie przy sporym zachmurzeniu, ale temperaturze oscylującej w okolicach 20 stopni Celsjusza. Możliwa burza i gwałtowne opady deszczu. Wiatr nie będzie przekraczać 15 km/h.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Mleczak — 5 czerwca 2020 @ 17:47

    Chyba trochę dziwne, że przydzielają sędziów ze Śląska…nie posądzam ich o sympatię dla skry, ale antypatia do GieKSy jest już prawdopodobna!

 

Dodaj komentarz

*