Hutnik: utrzymać II ligę!

Dodano przez Witek | 4 marca 2021 07:15
Licznik odwiedzin: 704

W najbliższą sobotę (6 marca 2021 roku o godz. 17:00) piłkarze GieKSy zmierzą się, w kolejnym domowym meczu, z beniaminkiem II ligi drużyną Hutnika Kraków.

Dla Hutnika będzie to pierwszy ligowy mecz rozgrywany na wiosnę – w poprzedniej 19 kolejce drużyna pauzowała. Stan posiadania Hutnika przed piłkarską wiosną sezonu 2020/21 jest bardzo skromny: drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 13 punktami, złożyły się na ten dorobek punktowy 4 zwycięstwa, tylko jeden remis i dwanaście porażek. Ekipa z Suchych Stawów na wyjeździe zdobyła tylko trzy punkty: odniosła jedno zwycięstwo i poniosła aż dziesięć porażek. W 17 meczach drużyna strzeliła 21 bramek i straciła 42 – najwięcej z II ligi. Przed 20 kolejką ekipa z Nowej Huty traci do bezpiecznego miejsca w tabeli cztery punkty…

Działacze z Suchych Stawów chcą utrzymać II ligę dla swojej dzielnicy: w przerwie zimowej doszło do zmiany trenera. Leszka Janiczaka, który uzyskał z drużyną dwa awanse w trzy sezony, zastąpił Szymon Szydełko. Nowy trener Hutnika ma 37 lat, prowadził do tej pory drużyny z niższych lig m.in. Resovię, JKS Jarosław, Stal Stalowa Wola czy Sokół Sieniawa.

W przerwie zimowej z drużyny odeszło ośmiu zawodników, dołączyło sześciu nowych, wśród których próżno szukać nazwisk znanych z boisk ekstraklasowych czy I-ligowych. Hutnik od lat stara się zatrudniać młodych piłkarzy (średnia wieku drużyny wynosi 23,6) z drużyn z okolic Krakowa.

Przygotowując się do meczów wiosennych, podopieczni Szymona Szydełko rozegrali siedem sparingów, z których cztery wygrali (z GKS-em Jastrzębie 3:1, Podhalem 2:1, MFK Frydek-Mistek 3:0, Polonią Bytom 1:0), jeden zremisowali (ze Stalą Stalowa Wola 1:1 – ostatni sparing przed ligą) i dwa przegrali (z Resovią 0:3, Zagłębiem Sosnowiec 0:2).

W meczu z GieKSą na pewno nie wystąpi Patryk Kielis, który ostatnio wznowił treningi. Z kolei Michał Kitliński w ostatnim sparingu ze Stalą naderwał mięsień przywodziciela i decyzja o występie na Bukowej zostanie podjęta w dniu meczu.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Gosc — 4 marca 2021 @ 16:09

    Taki mecz to trzeba wygrac na spokojnie 3 bramkami jezeli mysli sie o awansie jesli bedzie ledwie wywalczone zwyciestwo to mozna marzyc tylko o awansie

  2. Roh — 4 marca 2021 @ 10:25

    Jeżeli sie chce awansowac to taki mecz trzeba konecznie wygrać, zresztą wszystkie teraz trzeba wygrywać.

 

Dodaj komentarz

*