[HISTORIA] Trzecie starcie obu ekip

Dodano przez Błażej | 9 listopada 2019 09:00
Licznik odwiedzin: 241

Historia pojedynków pomiędzy Resovią a GieKSą jest bardzo uboga. Drużyny przez wiele lat albo się mijały w rozgrywkach, albo poziom ekipy z Rzeszowa nie pozwalał na awans do klasy rozgrywkowej GieKSy. Spadek naszego klubu do III klasy rozgrywkowej w Polsce sprawił, że obie ekipy po prawie 42 latach spotkają się ponownie na ligowych boiskach. 

Pierwsze spotkanie obu ekip miało miejsce w sezonie 77/78 ubiegłego wieku. Katowiczanie sezon ten wspominają bardzo dobrze bowiem po 7 latach awansowali w nim ponownie do ekstraklasy. Dodatkowo Eugeniusz Pluta dorzucił sukces indywidualny, jakim była korona króla strzelców rozgrywek II ligowych — zdobył 18 bramek (dziś I liga). 

W awansie pomogły punkty zdobyte przez GieKSę w spotkaniach z Resovią. Łącznie trzy bowiem jeden mecz wygraliśmy 3:0, a w drugim padł bezbramkowy remis. W pierwszym spotkaniu długo nic się nie działo, ale katowiczanie dostali rzut karny w drugiej połowie. Bramkę strzelił Konieczny, a potem dwie dołożył wspomniany Pluta. 

W rewanżu bohaterem został Franciszek Sput, który zachował czyste konto ratując niejednokrotnie GieKSę z poważniejszych tarapatów. Atak GieKSy w tym spotkaniu był tylko na papierze i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. 

W sobotnie popołudnie czeka nas trzecie ligowe starcie obu ekip. Czekamy na wielki mecz lidera z wiceliderem i mamy nadzieję, że finalnie historia się powtórzy i to GieKSa będzie świętować awans na koniec rozgrywek — nawet jeśli sobotnie spotkanie zakończyłoby się wynikiem bezbramkowym. 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*