[HISTORIA] Trudny rywal na restart sezonu

Dodano przez Błażej | 2 czerwca 2020 17:00
Licznik odwiedzin: 270

Historia spotkań z Górnikiem Łęczna rozpoczęła się w 1999 roku  i głównie toczyła się na zapleczu Ekstraklasy. Łącznie rozegraliśmy 21 spotkań, jednak korzystniejszy bilans aktualnie mają łęcznianie.

Liczba spotkań Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki
21 7 5 9 25 – 28

Analizując historię, można zauważyć, że gospodarze meczów u siebie nie przegrywają. Wyjątkiem od tej reguły jest spotkanie z 2008 roku, kiedy to GieKSa po emocjonującym meczu przegrała 2:3. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie z karnego Jakub Grzegorzewski. Drugi wyjątek miał miejsce w sezonie 2017/18, kiedy to w Łęcznej GieKSa wygrała 3:1. 

Jedno z najważniejszych zwycięstw GieKSy miało miejsce w 1999 roku. Katowiczanie rywalizowali w II lidze o awans do Ekstraklasy z Łęczną i po golu Oberaja wygrali to spotkanie 1:0. W pierwszym spotkaniu GieKSa zremisowała w Łęcznej 1:1, co pozwoliło na lekki komfort w postaci wygranego dwumeczu.

.

Po awansie do ekstraklasy do następnych spotkań pomiędzy ekipami musieliśmy czekać do 2003 roku. Łęczna awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej i w pierwszym spotkaniu z GieKSą grała u siebie. Katowiczanie doznali szokującej porażki 1:4. Pojawiły się po tym spotkaniu zarzuty o brak zaangażowania piłkarzy GieKSy. Katowiczanie, jako pucharowicz grali wtedy fatalnie. 

W 2013 GieKSa zdobyła trzy punkty dzięki skutecznemu wyegzekwowaniu rzutu karnego przez Przemysława Pitrego.

.

Następne spotkanie rozegrane zostało już pod wodzą nowego trenera.  Niestety trener Moskal nie może uznać debiutu za udany, ponieważ Łęczna ten mecz wygrała 3:0.

.

W rewanżu przy Bukowej padł wynik remisowy 1:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Rafał Pietrzak. Dla Łęcznej był to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami i potwierdzili dobrą formę w czerwcu, kiedy awansowali do ekstraklasy. Skrót z tego meczu możecie zobaczyć poniżej.

.

Na jesień sezonu 2017/18 do Łęcznej jechaliśmy pełni obaw. Nasza drużyna niby łapała rytm, ale jednak wcześniejsze spotkania nie były dobre. Potwierdziło się to w Łęcznej, gdy na początku spotkania przegrywaliśmy 0:1, a potem graliśmy w dziesiątkę. Udało się cudem wygrać to spotkanie, strzelając trzy bramki i był to jeden z najbardziej dramatycznych meczów w ostatnich latach, w którym GieKSie udało się wyszarpać wygraną.

.

W rewanżu przy Bukowej Górnik Łęczna przyjechał do Katowic, jako drużyna bezpośrednio zagrożona spadkiem w ostatniej kolejce sezonu. Gracze z Łęcznej zrobili niewiele, by się utrzymać w I lidze i po słabym w ich wykonaniu spotkaniu przegrali 0:1. Bramkę na pożegnanie z Katowicami zdobył Łukasz Zejdler. Rok później w ostatniej kolejce również na Bukowej poznaliśmy spadkowicza w kolejnym sezonie w ostatniej kolejce. Tym razem była to jednak nasza ekipa.

.

W sezonie 2019/2020 obie ekipy po raz pierwszy spotkały się na szczeblu drugoligowym. Katowiczanie pojechali do Łęcznej mocno osłabieni kontuzjami. Spotkanie było najsłabszym w naszym wykonaniu w rundzie i zasłużenie przegraliśmy 0:1. Jedynym pocieszeniem był rzut karny, który obronił Mrozek.

.

W środowy wieczór  ponownie spotkamy się z Górnikiem Łęczna i liczymy, że zagramy dobre spotkanie, tym samym robiąc mały krok do awansu.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*