Historia rywalizacji z Bogdanką

Dodano przez GoT | 23 sierpnia 2012 18:42
Licznik odwiedzin: 1229

W ramach 4 serii gier rozgrywek o mistrzostwo I ligi w sezonie 2012/2013 GKS Katowice rozegra wyjazdowe spotkanie w Łęcznej z miejscową Bogdanką. Historia spotkań z najbliższym rywalem liczy sobie zaledwie dwa mecze, bo od zeszłego sezonu klub z Łęcznej gra w I lidze, jako Bogdanka. Wcześniej GieKSa toczyła boje z Górnikiem Łęczna i w poniższym tekście można przeczytać nieco więcej na temat rywalizacji właśnie z tym klubem:

http://www.gieksa.pl/historia-pojedynkow-gieksy-z-najblizszym-rywalem/

W tym tekście brakuje tylko jednego, meczu z rundy rewanżowej ubiegłych rozgrywek, w którym to GKS Katowice pokonał oponenta 1:0. GKS podchodził do tego meczu będąc na fali, bo nie przegrał od trzech spotkań, co jest dobrym wynikiem jak na zespół z takimi problemami. Mimo to GKS nie był faworytem, bo dla przykładu Bogdanka nie przegrała od sześciu meczów. Strzelcem zwycięskiego gola i tym samym bohaterem tamtego meczu był Mateusz Zachara, który dobrą postawę całego zespołu podsumował takimi słowami: „każdy z nas wie, w jakiej jesteśmy sytuacji i w jakim miejscu i w zasadzie…nie trzeba nas specjalnie motywować”. Nie tylko widmo spadku zadecydowało jednak o dobrej postawie gospodarzy, co również potwierdził Zachara: „cały tydzień trenowaliśmy pod Bogdankę, pod rozgrywanie piłki, aby się przy niej utrzymywać i to dało efekt”. Zwycięski gol został zdobyty w sposób trochę przypadkowy. Do piłki zagranej rzutu wolnego przez Beliancina dopadł Pitry, lecz skiksował, ale piłka powędrowała pod nogi Zachary, którzy huknął jak z armaty pod poprzeczkę. Bramka była zasłużona, bo GKS naprawdę grał dobrze piłką przez pierwszą część gry. W drugiej połowie inicjatywę mieli goście, ale GieKSa skutecznie się broniła.  Po meczu w prasie głównie pisało się o przerwanej passie Łęcznej, dla której była to pierwsza porażka na wiosnę. Nie brakowało też słów uznania w stronę zespołu trenera Góraka. Tamto spotkanie wśród nas, kibiców zostanie jednak głównie zapamiętane z zupełnie innych powodów. To wtedy doszło do skandalu, w postaci wymiany kłódek do magazynu UG, przez władze klubu. Szkoda jednak czasu, na rozpisywanie się o tej chorej sytuacji.

Wracając do futbolu. GieKSa wygrywała z Łęczna cztery razy, cztery razy remisowała i sześć razy schodziła z murawy pokonana. Bilans bramkowy to 18-20 dla Łęcznej.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*