[HISTORIA] Historycznie po naszej stronie

Dodano przez Błażej | 2 kwietnia 2021 17:00
Licznik odwiedzin: 708

Bilans spotkań z Olimpią Grudziądz jest bardzo wyrównany. Na 15 odbytych spotkań katowiczanie siedem wygrali, pięciokrotnie przegrali, a trzy razy zespoły podzieliły się punktami. 

liczba spotkań zwycięstwa remisy porażki bramki
15 7 3 5 21- 13

Olimpia Grudziądz rozpoczęła zmagania na zapleczu ekstraklasy od sezonu 2011/2012. Wtedy też miało miejsce pierwsze spotkanie między drużynami. Katowiczanie na terenie rywala zremisowali 1:1, natomiast na własnym terenie GKS skromnie pokonał beniaminka 1:0.

W następnym sezonie GKS zremisował na własnym stadionie 1:1, a bramkę dla rywali strzelił bramkarz tej drużyny Michał Wróbel. W Grudziądzu katowiczanie przegrali 1:2.

Skrót spotkania na Bukowej:

.

GKS bardzo wysokie zwycięstwo odniósł w sezonie 2013/2014. Katowiczanie pokonali Olimpię aż 4:0.

Skrót spotkania:

.

Niestety nasza drużyna w dalszym ciągu nie zwyciężyła w Grudziądzu. W rundzie jesiennej katowiczanie przegrali 0:1 po bardzo słabym spotkaniu.

Bramka:

.

A co gorsza na własnym terenie GKS również zaliczył wpadkę, przegrywając z niżej notowanym rywalem 0:2.

Bramki:

.

W kolejnym sezonie GKS wygrał skromnie 1:0 na Bukowej po bramce Dawida Abramowicza. Wydawało się, że rodzi się na Bukowej drużyna, która będzie mogła awansować do ekstraklasy.

.

W rewanżu w meczu bez znaczenia po przegranej z Kluczborkiem GieKSa wygrała 2:0 po golach Foszmańczyka i po meczu mogła zatańczyć taniec radości.

.

Na jesień 2017 GieKSa przystępowała do meczu z Olimpią podobnie jak teraz po fatalnie przegranych derbach z Ruchem i Tychami. Po porażkach przyszła niezła druga połowa i wygrana 2:0 po golu Zejdlera i pięknym trafieniu Kędziory.

.

W rewanżu na koniec sezonu Olimpia Grudziądz broniła się przed spadkiem i by przedłużyć nadzieje musiała wygrać z GieKSą. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 7 minucie po fatalnym zachowaniu Macieja Wierzbickiego. Filip Jazvić bez problemów wpakował piłkę do pustej bramki. W odpowiedzi GieKSa znalazła sposób na rywala w drugiej połowie. W 67. minucie w polu karnym świetnie zachował się Volas, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Olimpia po remisie z GieKSą spadła do II ligi i musiała walczyć o powrót do I ligi.

.

Po zaliczonym szybkim awansie oraz szybkim spadku drogi obu klubów ponownie spotkały się w II lidze. GieKSa szybko straciła bramkę, ale w drugiej połowie dzięki bramkom Urynowicza oraz Błąda wyszła na prowadzenie i skutecznie wyrwała gospodarzom trzy punkty. 

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Roh — 3 kwietnia 2021 @ 12:13

    Teraz juz jest tak że wszystkie mecze trzeba wygrywać jezeli chce się awansować. Chojniczanka i Polkowice to mocne drużuny. Tracić punktów też nie będą. To już nie będzie jak rok temu taki wyścig ślimaków.

 

Dodaj komentarz

*