Górnik zdobył Tesco Arenę

Dodano przez Shellu | 17 sierpnia 2012 22:21
Licznik odwiedzin: 1049

W pierwszej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe w meczu derbowym Piasta Gliwice 2:1. Co prawda w pierwszej połowie to zabrzanie sprawiali lepsze wrażenie (m.in. Olkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam), jednak to Piast za sprawą Mariusza Zganiacza i pechowej interwencji Łukasza Skorupskiego objął prowadzenie.

Druga połowa toczyła się również z optyczną przewagą Górnika, ale cały czas brakowało gościom skuteczności. Wszystko odmieniła czerwona kartka Mateusza Matrasa, totalnie niesłusznie pokazana. Ale od tej chwili w parze z dobrą grą Górnika poszła skuteczność. Dwukrotne asysty Michala Bembena na głowy najpierw Mariusza Przybylskiego, a potem Arkadiusza Milika dały zwycięstwo podopiecznym Adama Nawałki.

Tym samym Górnik na boisku pokazał swoją wyższość nad popularnymi Kurczakami. Przypomnijmy, że kibice Górnika nie zostali wpuszczeni na stadion (oficjalnie z powodu decyzji Policji), a sami działacze Piasta wystosowali apel do działaczy Górnika, aby nie przyjeżdżali w barwach swojego klubu. Dokładając do tego całą wieś związaną z meczem Piasta z GieKSą z poprzedniego sezonu (w tym meczu również była masa żenujących przyśpiewek) można powiedzieć, że kibicom Piasta zostało wszystko odpłacone pięknym za nadobne.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze 1:2 (1:0)
Bramki: Zganiacz (21) – Przybylski (68), Milik (81)