Goncerz: Bramka była kwestią czasu

Dodano przez Shellu | 8 listopada 2014 22:55
Licznik odwiedzin: 2370

Po meczu z Tychami w ogień pytań dziennikarzy został wzięty Grzegorz Goncerz. Zawodnik strzelił pierwszą bramkę, która ustawiła przebieg gry po przerwie.

Już w pierwszej połowie mieliśmy bardzo dobre sytuacje, ale bramkarz gości dobrze interweniował – przynajmniej w dwóch moich sytuacjach – mówi napastnik. – Wiedzieliśmy, że ta bramka musi paść, bo z przodu byliśmy naprawdę mocni i było kwestią czasu, kiedy strzelimy bramkę. Fundamentem zwycięstwa było jednak to, że pierwszy raz u siebie zagraliśmy na zero z tyłu. Uczulaliśmy się w tym elemencie przed meczem i w przerwie.

Goncerz zdobył już 14. bramkę w tym sezonie. Jest liderem strzelców pierwszej ligi.

Sam bym kilka miesięcy temu nie powiedział, że drzemie we mnie instynkt snajpera. Natomiast ciągle będę podkreślał rolę trenera Moskala, który przestawił mnie na tę pozycję, dał mi wiarę i ja ciężką pracą na treningach staram się doprowadzać do tego, żeby te sytuacje wykończyć. Piłka mnie szuka, wpada do siatki, a takie gole, które dają zwycięstwo smakują wyjątkowo – zwłaszcza w derbach.

Bramka jednak była bardzo nietypowa, bo padła… kompletnie z niczego.

– Trzeba czasem sobie pomóc, trzeba pobiec w tłum i liczyć, że błąd rywali się pojawi. Tutaj pojawiło się nieporozumienie bramkarza i stopera rywali, a mnie udało się wsadzić nogę i piłka wpada do siatki.

Oba zespoły nie zachwycały ostatnio.

– Tychy do spotkania z nami nie wygrały na wyjeździe i ten stan się utrzymuje. Patrząc na ich skład to nie są źli chłopcy, ale tak to w tej pierwszej lidze jest, że jak się na początku rundy drużyna zakopie, to potem ciężko jest się z tego wydostać. Ja trzymam kciuki, żeby się utrzymali w tej lidze, bo wiadomo derby – życzyłbym sobie, żeby co dwa tygodnie takie mecze na Bukowej się odbywały.

Czy Gonzo zagra niedługo w ekstraklasie?

Jeżeli uda się z GieKSą to jak najbardziej. Natomiast wiadomo, jak przedstawia się sytuacja, będzie bardzo ciężko. Koncentruję się na tym, żeby w Gdyni strzelić 15. bramkę i komplet punktów przyjechał na Bukową – zakończył zawodnik.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. zyomec — 8 listopada 2014 @ 23:27

    Skandal zachowanie policji. Czy slonskiego komendmajstera cos pojebalo. Bo ruby źle kierowol paami.

 

Dodaj komentarz

*